Nehezen nyertek az Acélbikák

Acelbikak_Mudra LaszloA magyar bajnok, listavezető Dab.Docler 5-3-ra nyert az 56. percig vezető Újpest ellen a jégkorong MOL Liga egyetlen szerdai mérkőzésén.

A hosszúra nyúlt válogatott szünet utáni első mérkőzés elején mindkét gárdán látszott a hosszú kihagyás, finoman szólva sem verdeste a színvonal az eget, s bár némi fölényben játszottak az Acélbikák, egészen a játékrész derekáig nem tudták megszerezni a remélt vezető találatot. A 12. percben azonban Pavuk és Galanisz harcosságának köszönhetően utóbbi törhetett a lilák kapuja elő, majd hajszálpontosan kilőtte a bal felsőt, előnybe hozva ezzel az Acélbikákat (1-0). Egy perccel később Miroslav Durak gondolt egyet, saját harmadából elindult a DAB ketrece felé, s mivel senki sem állta útját, nagy erővel a felső sarokba vágta a pakkot (1-1). A gólra gól volt a válasza együttesünknek is, miután Azari passzolt jól Szappanos elé, aki szintén a bal sarkot választva juttatta ismét vezetéshez Donald MacLean együttesét (2-1).

A második játékrész harmadik kihagyott hazai előnyéből visszatámadtak az újpestiek, akik szépen vittek végig egy kontrát, s Hegyi Ádám Zoltán közeli találatával ismét egálra hozták az eredményt (2-2).

Az utolsó felvonásban Gröschl, majd Nagy kiállítása után Elomo nem túl erős lövése a kapuvasról Kalnins hátára, majd onnan a kapuba pattant (2-3). Hátránya tudatában nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a DAB, s az 56. percben Kiss Ákos emberelőnyös találatával sikerült egyenlítenie, majd kicsivel több, mint egy perccel később Azari és Szappanos játszott össze újra gólt érően (4-3).

A végjátékban kockáztatott az Újpest, mely kapusát lehozva próbált újabb gólt szerezni, ám Papp Viktor üres kapura szerzett találata végleg eldöntötte a meccset, melyet végül 5-3-ra nyertek az Acélbikák, akik továbbra is tartják első helyüket a MOL Liga tabelláján.

MOL Liga, 16. forduló:

Dab.Docler-Újpest 5-3 (2-1, 0-1, 3-1)
Gól: Galanisz Nikandrosz (12.), Szappanos Dávid (18., 57.), Kiss Ákos (56., emberelőnyben), Papp Viktor (59., kapus nékül), ill. Miroslav Durak (17.),  Hegyi Ádám (32.), Teemu Elomo (51., emberelőnyben)

1. Dab.Docler                  15 11   2   1   1  57-36  38 pont
2. Miskolci Jegesmedvék        16  8   3   2   3  66-36  32
3. Nové Zámky                  16  7   4   2   3  68-52  31
4. Corona Brasov               14  6   2   4   2  39-40  26

Dab.Docler/Fotó: Mudra László