Nem jutott főtáblára a Ferencváros

FTC-nokA Ferencváros 4-0-ra legyőzte vasárnap a máltai Hibernians csapatát a női labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában a hollandiai Oldenzaalban, de nem jutott fel a főtáblára.

Az 5. percben Jelena Cankovic passzából Ebere Orji lőtt gólt (1-0). A 31. percben  Jelena Cankovic mélységi indítása után Sladjana Bulatovic elment a kifutó kapus mellett, majd az üres kapuba emelt (2-0). A 44. percben Jelena Cankovic értékesítette a Ferencváros javára megítélt büntetőt (3-0).

A 63. percben Fenyvesi Evelin tört be a tizenhatosra, Ebere Orjihoz továbbított, a nigériai támadó pedig nem hibázott (4-0).

Az európai szövetség (UEFA) honlapja szerint a párhuzamosan zajló másik meccsen a házigazda holland Twente Vrouwen 6-2-re verte a török Konak Belediyesport. Ezzel a hollandok nyerték meg a csoportot és jutottak főtáblára, a magyar együttes másodikként zárt.

A Bajnokok Ligája selejtezőjében 9 helyszínen összesen 36 csapat küzdött a feljutásért. Három győzelemmel harcolta ki a főtáblán való szereplés jogát a fehérorosz FK Michanka Minsk, a lengyel Medyk Konin, a svájci FC Zürich, a kazah BIIK Kazygurt, a norvég Avaldsnes IL és a már említett FC Twente. Hét ponttal lett főtáblás a ciprusi Apollon Limassol és a bosnyák SFK 200 Sarajevo. A 3-as csoportban a szabadkai Spartacus és a Breidablik egyaránt 7-7 pontot szerzett, ám a norvég gárda +10-zel jobb gólarány ért el, mint a vajdasági csapat. A szabadkai csapatban mindhárom mérkőzésen gólt szerzett az amerikai Alex Quincey.

Női BL-selejtező, 9. csoport, 3. forduló:

Ferencváros – Hibernians (máltai) 4-0 (3-0)
Gól: Ebere Orji (5., 63.), Sladjana Bulatovic (31.), Jelena Cankovic (44.)

Twente Vrouwen (holland) – Konak Belediyespor (török) 6-2 (3-2)
Gól: Renate Jansen (15., 23., 47.), Lineth Beerensteyn (33.), Danique Kerkdijk (77.), Sabrine Ellouzi (89.), ill. C. Dusa (6.), R. Sârghe (43.)

A végeredmény: 1. Twente 9 pont, 2. FERENCVÁROS 6, 3. Konak Belediyespor 3, 4. Hibernians 0