Nem jutott ki az Eb-re az U19-es labdarúgó-válogatott

Skocia_Magyarország_U19A selejtezőtorna utolsó, hétfői fordulójában ugyan győzött az U19-es magyar labdarúgó-válogatott, ennek ellenére nem jutott ki az Európa-bajnokságra.

A magyarok csak úgy nyerhették volna meg a négycsapatos tornát, ha sikerük mellett a házigazda csehek kikapnak az osztrák együttestől.

A magyar válogatott már az 1. percben kapura tartó lövéssel jelentkezett, de a folytatásban sokáig nem tudtunk mit kezdeni a skótok masszív védekezéssel. Az ellenfél nem kizárólag a védekezéssel törődött, 20 perc után Demjén Patrik kapuja előtt is kialakult egy nagy lehetőség. A 30. percben Hinora lövését még védte a skót kapus, a 35. percben viszont sikerült megtörni a gólcsendet, a skótok egy védelmi hibáját Bíró Bence használta ki, és 11 méterről a bal alsó sarokba helyezett (0-1).

Támadásban maradtunk a gól után, de az előnyt nem tudtuk megduplázni. Michael Boris még a félidő előtt sérülés miatt cserélni kényszerült, Takács Ronald helyére Bíró Ákos állt. A szünetig nem változott az állás: 1-0-ás vezetésnél ért véget a játékrész. A másik meccsen ekkor a csehek – egy 2. percben esett öngóllal – 1-0-ra vezettek, vagyis továbbjutásra álltak.

A 61. percben Csernik Kornél előtt adódott nagy lehetőség, de közeli lövését szögletre ütötte a skótok kapusa. Három perccel később a skótok egy kontrája okozott némi veszélyt, majd egy hosszabb periódus következett, amikor védekezésre kényszerültünk, ellenfelünk többször is eljutott a 16-osunkig.

A 72. percben egy szögletet követően a játékvezető Kleisz Márknál szabálytalanságot látott a 16-oson belül, a megítélt tizenegyest Michael Johnston gólra váltotta (1-1).

A 79. percben Hinora Kristóf egy elkésett becsúszás után megkapta második sárgáját, így tíz emberrel fejeztük be a mérkőzést. Emberhátrányban sem mondtunk le a győztes gól megszerzéséről, mint ahogyan a skótok is mindent megtettek a győzelemért a hajrában.

A 85. percben egy kontra végén Kleisz Márk tört kapura, lerántották a 16-oson belül, a jogos büntetőből Szabó Bence a jobb alsó sarokba lőtt (1-2).

Az utolsó pillanatokban a skótok gólszerzőjét kiállította a játékvezető, de ez már nem változtatott semmin, 2-1-re megnyertük a találkozót. Az igazi öröm azonban elmaradt, mert a párhuzamos meccsen a csehek 3-0-ra legyőzték Ausztriát, így ők utazhatnak az Európa-bajnokságra.

– Ez volt életem legszomorúbb győzelme, mert hiába tettük meg, amit meg kellett tennünk, ez végül nem volt elég a továbbjutáshoz – mondta a meccs után Michael Boris szövetségi edző. – Ami a mérkőzést illeti, az első félidőben jól játszottunk, a másodikban viszont volt egy húsz-huszonöt perces periódus, amikor a skótok ránk erőltették saját játékukat, amiben viszont ők nagyon erősek. A végén, tíz emberrel visszataláltunk a saját futballunkhoz, és ezzel sikerült megnyerni a mérkőzést. Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert megmutatta, hogy tud nagyon jól játszani, hat selejtezőnkből négyet megnyertünk, de ez most nem volt elég az Eb-részvételhez.

Skócia — Magyarország 1-2 (0-1)
Michael Johnston (72.), ill. Bíró Bence (35.), Szabó Bence (87., 11-es)

Fotó és forrás: mlsz.hu