Nem lett tornász, a bajnokcsapatot támogatja

Shares
Németh Ferenc80_Takács Tibor, Balczó András

Balról: Németh Ferenc, Takács Tibor, Balczó András

Tornászaink közül Kovács Zsófia olimpiai szereplése pozitív. A férfi induló, Hídvégi Vid viszont nagy lehetőséget hagyott ki. A jochapress.hu Takács Tiborral, a Ferencváros-Ybl Tervező sokszoros bajnok férfi csapatának menedzserével beszélgetett.

„Bár tornász családból származom és szüleim minden áron engem is tornásznak neveltek volna, végül nem úgy alakult. Sok mindenről tudok, de szakmai kérdésekről, ha egy mód van rá, nem nyilatkozom.”

 – Hídvégi nem az Önök versenyzője, a kiküldetésért volt riválisa, Babos Ádám viszont igen…

„Ha már Hídvégi jutott ki az olimpiára, őszintén sajnálom, hogy nem szerepelt jobban, nem jutott döntőbe. Egyébként szakemberek szerint Babos legalább olyan jó tornász, mint Hídvégi, s mindenképpen ő a jövő embere.”

 – Babos az FTC oszlopa, hiszen fő részvényese az utóbbi évek ferencvárosi sikereinek.

„Ez egyértelmű tény. 2014 és 2015 után 2016-ban is mi nyertük a csapatbajnokságot, Ádám az egyéni összetett mellett hat szer közül öt  döntőjében is az első helyen végzett. Még sok örömünk lehet benne.”

– Említette, tornász családból származik.

„Édesapám is tornászott, de édesanyámnak, Galamb Saroltának voltak a komolyabb eredményei. Már 1944 előtt olimpiai kerettag volt. Az elmaradt játékokat követően 1946-ban megszülettem, Vali néni (Herpichné, Nagyné) a tornászok nagyasszonya ugyanis megnyugtatta őt, hogy szülés esetén bőven lesz ideje visszatérni a legjobbak közé. Ez meg is történt, az 1948-as, londoni olimpiára is készülhetett. Különösen a felemáskorlát gyakorlata volt igen erős. Korondi Margit 1952-ben minimális változtatásokkal, egészen hasonló gyakorlattal olimpiai bajnok lett.”

 – Édesanyja viszont végül Londonba sem jutott ki.

„Születésemet követően vesekő keletkezett a szervezetében, amit végül muszáj volt műtéttel eltávolítani. Ezt az időkiesést viszont már nem tudta bepótolni, így itthon kellett maradnia.”

 – Ön miért nem lett tornász, ha a szülők annyira akarták?

„Egyszerű az ok: túlontúl lelkesek voltak. Már négyéves koromban minden kézállásért egy forintot kaptam. Márpedig amit nagyon akarnak a szülők, attól rendszerint elmegy a gyerekek kedve. Ez nálam is megtörtént.”

 – Nem lett tornász, viszont a sport szeretete egész életében megmaradt.

„Jártam a sporteseményeket. Már 1960-ban a Fradi pártoló tagja lettem. Mindig a Ferencváros közelében voltam, a legkülönfélébb tisztségeket, feladatköröket töltöttem be. Voltam elnökhelyettes és elnöki tanácsadó is. Jelenleg elnökségi tanácsadóként veszek részt a havonkénti üléseken.”

– Korábban a tekézőket szponzorálta 10 évig, jelenleg pedig már tizennegyedik éve az FTC-Ybl Tervező néven szereplő férfi tornászokat támogatja.

„Öt edzőnk mellett két szakmai tanácsadó segíti a száz feletti tornászt foglalkoztató szakosztály munkáját. Kerekes Zsombor és Janik Pál a vezetőedzők, Puskás Jenő pedig a szervezésben jeleskedik.”

 – Végül egy kiemelt témával kapcsolatos kérdés: mit gondol, rendezhet-e Magyarország olimpiát 2024-ben?

„A labdarúgó Eb-re évtizedek múltán történt újbóli kijutásunk az egész nemzetet transzba hozta. Meggyőződésem, hogy az olimpia is jót tenne az országnak. Nagy tőkebevonásra lenne szükség az esemény megrendezéséhez, amely azután Magyarországot az egész világon alapvetően felértékelné.”