Nem lőtt gólt a Fehérvár

A Fehérvár AV19 hazai pályán 4-0-ra kikapott a horvát Medvescak Zagrebtől az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki játéknapján. Dunaújvárosban a kanadai Hugo Turcotte mesterhármast jegyzett a Ferencváros ellen.

A találkozó előtt megemlékezést tartottak az 1977-ben játszott első hivatalos Volán-mérkőzésről. Az ünnepségen Cser-Palkovics András polgármester és a Fehérvár AV19 menedzsmentje a pályán köszöntötte az akkori csapat tagjait a 40 éves jubileum alkalmából.

A fehérváriak a 12 csapatos EBEL tabellájának utolsó előtti helyén állnak.

EBEL:

Fehérvár AV19-KHL Medvescak Zagreb 0-4 (0-0, 0-2, 0-2)
Gól: Koskiranta (37., emberelőnyben), Privitera (39., ee.), Mahbod (41.), Koskiranta (44.)

Hugo Turcotte hármat lőtt a Ferencvárosnak

A DVTK Jegesmedvék és a MAC Budapest is hazai pályán nyert a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján. A címvédő és listavezető miskolciak a Brassó, a második fővárosiak a Fehérvár ellen nyertek.

A Dunaújvárosi Acélbikák az első és a harmadik harmadban is három gólt szerezve aratott nagyon sima, 7-2-es győzelmet a Ferencváros ellen. A kanadai Hugo Turcotte háromszor vette be Pleszkán kapuját.

Jason Morgan, a DAB vezetőedzője: „Remek mérkőzés volt. Az első négy-öt percben sok lövést kaptunk, de Duschek kiváló teljesítményt nyújtott, nem csak akkor, az egész mérkőzésen. Reggel volt egy videó elemzésünk, amiben kiemeltem a MAC elleni mérkőzésen, a védelmi zónában elkövetett hibáinkat. Úgy érzem, hogy ez az üzenet célt talált és sikerült rengeteg apró hibát kijavítani a legutóbbi mérkőzéshez képest. Láttam néhány kiváló egyéni teljesítményt: Duscheket már említettem, rá hátul lehetett építkezni, az első két sorunk pedig támadásokban volt vezér. Turcotte végre megmutatta a gólszerző képességeit, egyből három gólt vágott, ő volt az egyik, akit a reggeli elemzéseken kiemeltem, hiszen sem a saját, sem az én standardom szerint nem játszott a képességeihez mérten a MAC ellen. És bár öt védővel álltunk fel, úgy gondolom, hogy a sikerünk titka a kiváló védekezés volt ma este. Ők öten szintén hozzátették a magukét a mai sikerhez. Nagyon örülök a három pontnak!”

Greg Lindqvist, az FTC vezetőedzője: „Aki látta a mérkőzést, az tudja, hogy ez nem egy 7-2-es meccs volt. Büntetőt lőttek, emberhátrányban szereztek gólt, majd egy buliból találtak be közvetlenül, aztán a sarokban rosszul pattant a palánkról a korong, és már 4-0 volt. Szépítettünk 4-1-re, és volt lehetőségünk, hogy legyen négy-öt gólunk, de ma este nem tudtunk elég gólt szerezni, pedig 57 lövésünk volt. Ők meglőtték az ötödiket, amivel elment a meccs, és ennyit már nem lehet ledolgozni. Ez nem egy 7-2-es mérkőzés. Ahogy én láttam, az első harmadban nekünk kellett volna vezetnünk két-három góllal, de máshogy alakult. Ilyen a sport.”

Erste Liga:

DVTK Jegesmedvék-ASC Corona Brasov (román) 7-2 (4-0, 1-1, 2-1)
Gól: Vas János (2.), Pavuk Attila (4.), Magosi Bálint (18., emberelőnyben), Peter Sakaris (20., ee., 36.), Rasmus Kulmala (50.), Tóth Adrián (58.), ill. Kenneth Walls Braden (24,), Bíró Mátyás (53.)

MAC Budapest-Fehérvári Titánok 4-1 (1-0, 3-0, 0-1)
Gól: Jesse Ray Dudas (15.), Garát Péter (21.), Somogyi Balázs (23.), Brance Orban (30.), ill. Kocsis Ferenc (58.)

EV Vienna Capitals (osztrák)-SC Csíkszereda (román) 2-4 (0-2, 2-0, 0-2)
Gól: Felix Maxa (21.), Richard Schlögl (32.), ill. Geese Hugó (3.), Peter Fabus (20., 60.), Maxim Potapov (53., emberelőnyben)

Dunaújvárosi Acélbikák-Ferencvárosi Torna Club 7-2 (3-0, 1-1, 3-1)
Gól: Jakub Izacky (5.), Odnoga Mátyás (9., emberhátrányban), Hugo Turcotte (11., 44., 53.), Azari Zsolt (21.), Léránt René (51.) ill. Könczei Áron (24.), Bödök Bence (57.),