Nem sikerült a bravúr a Sopronnak

Shenise Johnson

Shenise Johnson 21 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplázott. Fotó: fibaeurope.com

Nem sikerült a bravúr a Sopron kosárlabdacsapatának a női Euroliga csoportküzdelmeinek utolsó fordulójában, mivel szerdán kikapott a francia Lille vendégeként, ezzel búcsúzott a nemzetközi porondról. Sima vereséggel búcsúzott a Győr is.

A magyar bajnok akkor szerezhette volna meg a hatodik helyet csoportjában – amely azt jelentette volna, hogy átkerül az Európa Kupába -, ha legalább 11 ponttal nyer Lille-ben.

A hazai center Stepanova 2 duplájára Johnson felelt betörésből, ám bő 3 perc elteltével 8-2-re vezettek a hazaiak, távolodni látszott nemhogy a 11 pontos siker, egyáltalán az esetleges győzelem reménye – időt is kért Sterbenz László. Nem sokat segített, indiszponáltan, a labdákat sora eladva játszott az Uniqa, a negyed közepén 19-2-re vezetett a Lille, Sterbenz kénytelen volt újra időt kérni. A magyar bajnok hosszú-hosszú kosárcsendjét Határ Bernadett törte meg, s a negyed hajrájában Fegyverneky jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot a Sopron.

A második szakasz elején váltva este a kosarak, állandósult a 15 és 20 pont közötti hazai vezetés. Johnson triplája s Crvendakics kosara után 13 pontra feljött a Sopron, azonnal időt kért a hazai szakvezető. Crvendakics kosarai révén követte tisztes távolból ellenfelét az Uniqa. A negyed közepén a hazai játékosok elkövettek néhány – ezen a szinten megmosolyogtató – hibát, s ezt kihasználva a félidő hajrájában átmenetileg a 10 pontos lélektani határon belülre került a magára találó, felbátorodó Sopron. A félidő azonban 7-2-es hazai rohammal, s 14 pontos Lille-vezetéssel zárult.

Agresszív egészpályás letámadással kezdte a második félidőt a Sopron. amelyben ekkor Krnjic lépett elő vezérré, s amely bő 3 perc elteltével 10 pontosra faragta hátrányát. A szakasz közepén percekig állt 47-37 az eredményjelzőn, a holtpontról Bremont a hazaiakat mozdította el, majd kisvártatva újra betalált, Sterbenz pedig kénytelen volt újra időt kérni. Dubei villant kétszer is, ám közben Iagupova a hazaiak ukrán légiósa triplát dobott.

Állandósult a 10 és 15 pont közötti hazai előny, a negyed végén Johnsonnak a dudaszó pillanatában dobott kosarával 60-49-es Lille vezetést mutatott az eredményjelző.

A záró szakaszt 10-2-vel kezdve a franciák eldöntötték a meccset a maguk javára. A hajrában ugyan egy Johnson vezette 9-0-lal kozmetikázott veresége mértékén a magyar bajnok, de az esélyét nagyon hamar elveszítette.

A soproniak négy győzelemmel és tíz vereséggel zártak.

Női Euroliga, csoportkör, 14. (utolsó) forduló:

B csoport:

ESBVA Lille-Métropole — Uniqa Sopron 78-63 (24-10, 21-21, 15-18, 18-14)
Lille: Stepanova 16, Iagupova 16/3, Bremont 14/6, V. Ayayi 9/3, M. Amant 4. Csere: A. Gaye 11, M. Sy Diop 6, Naumenko 2.
Sopron: Turner 2, Shenise Johnson 21/9, Crvendakic 10, Ajdukovic 4, Krnjic 12. Csere: Fegyverneky 6, Határ 4, Weninger, Dubei4, Czukor.
Legtöbb lepattanó: V. Ayayi 10, ill. S. Johnson 12.
Legtöbb assziszt: V. Bremont 8, ill. Y. Turner 6.

Fotó: András Gergő/fibaeurope.com

Sima vereséggel búcsúzott a Győr

Ideges, kapkodó játékkal indult a találkozó, a 6. percben 7-4-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző, majd az Euroliga-sorozat egyetlen veretlen csapata, a Kurszk egy 8-0-lal megnyugtató, 10 pont fölötti előnyt szerzett. Az orosz csapat a második negyed elejét is megnyomta a szakasz első felét 12-3-ra nyerve 20 ponttal, 29-9-re vezetett. Ezt követően volt egy igéretes periódusa a győri csapatnak, s egységes, jó játékkal egy 14-6-os részhajrát bemutatva a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötték fel magukat Völgyi Péter tanítványai. A félidő 4 sikeres orosz büntetetővel, s 16 pontos vendég vezetéssel zárult.

A győri együttesnek e sorozatban sajnos hagyományosan gyenge a harmadik negyede, ezúttal is csak felvillanásokra futotta, hátránya közel 30 pontosra nőtt, a záró szakaszt pedig becsületből lejátszották a felek, s végül a papírformának megfelelően sima orosz siker született, Völgyi Péter tanítványai pedig majd a bajnokságban és a Magyar Kupában mutathatják meg, mit profitáltak az európai topligában való szereplésből