Nem tudta megőrizni előnyét a Lipcse

Gólzáporos mérkőzésen nyert 5-2-re az Olympique Marseille az RB Leipzig ellen az UEFA Európa Liga negyeddöntőjének visszavágóján, így 5-3-as összesítéssel és továbbjutással.

Fotó: Reuters

A meccset Gulácsiék kezdték jobban, hiszen mindössze 70 másodperc kellett ahhoz, hogy előnybe kerüljenek. Ezt követően viszont három perc alatt két gólt is begyötörtek a hazaiak (bár az első az egy szerencsétlen öngól volt), és néhány pillanattal később Dimitri Payet tekert mesterien a hálóba, de Kosztasz Mitroglu felesleges szabálytalansága miatt érvénytelenítették a találatot.

A harmadik gól viszont még összejött az első játékrészben, mellyel már a kikötővárosi alakulat állt továbbjutásra. A második félidőben Jean-Kévin Augustin révén újra a lipcseiek érezhették magukat nyeregben, de Payet ezúttal már szabályos körülmények között bombázott Gulácsi hálójába, így összesítésben megint a fehér mezesek álltak jobban.

A végén már a magyar kapus is felfutott egy vendég sarokrúgás után, ezt pedig Szakai Hiroki használta ki, aki az üres kapuba gurítva állította be az 5-2-es végeredményt.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágó:

Olympique Marseille – RB Leipzig 5-2 (3-1)
Ilsanker (öngól, 6.), Sarr (9.), Thauvin (38.), Payet (60.), Szakai (90+4.) ill. Bruma (2.), Augustin (56.)

Továbbjutott: 5-3-as összesítéssel a Marseille.

A Salzburg kiütötte és kiejtette a Laziót

Az Salzburg együttese a római 4-2-es vereséget követően hazai pályán 4-1-re páholta el a Laziót a labdarúgó Európa Liga negyedöntőjének visszavágóján, így 6-5-ös összesítéssel bejutott a legjobb négy közé. A Sporting hiába gyűrte le 1-0-ra az Atléticót, az első meccsen elért 2-0-s siker elődöntőt ért a matracosoknak. Továbbment az Arsenal is.

A Lazio kétgólos fórral érkezett Ausztriába, ami megnyugtatónak tűnt, ám a pályaválasztók joggal bizakodhattak egy pozitív eredményben, ugyanis a 2017/18-as szezonban még nem szenvedtek vereséget a Red Bull Aréna gyepén.

Az első játékrészben nem forgott veszélyben az RB remek hazai sorozata, ám nem volt benne a levegőben az sem, hogy a fehér dresszesek akár csak faragnak hátrányukból. A kapuk alig forogtak veszélyben, jobbára a küzdelem dominált, így nem is volt meglepő, hogy a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn, ez pedig a lefújáskor – az olasz fővárosban elért 4-2-es Lazio-diadal miatt – a taljánok továbblépését jelentette volna.

A fordulást követően aztán még messzebb került álmai megvalósításától a Salzburg: Ciro Immobile az 55. minutumban előnyhöz juttatta a sasokat. Nem tartott azonban sokáig a vendég öröm: egy perc sem telt el, Munas Dabbur máris egalizált. És az igazi osztrák henger csak ezután következett! A 72. és a 76. minutum között sorrendben Amadou Haidara, Hi-Csan Vang, Stefan Lainer is betalált, így már a pályaválasztó alakulat érezhette magát az elődöntőben.

Picit lefutottnak tűnt a Sporting – Atlético Madrid összecsapás is, de nem is olyan rég láthattunk példát, hogy az európai porondon senkit sem szabad leírni, még háromgólos hátrányban sem. Az Atlético Madrid már a legelső percben megszerezte a vezetést a madridi találkozó során, majd Antoine Griezmann találatával alakult ki a 2-0-s végeredmény.

A luzitánoknak így legalább kétszer kellett volna mattolniuk Jan Oblakot, és ezt a feladatot komolyan is vették az esős meccsen: Fredy Montero a 28. percben a lisszaboniaknak szerzett vezetést. A hátralévő időben viszont hiába rohamoztak becsülettel a zöld-fehérek, nem sikerült bevinniük a hőn áhított második döfést, sőt, a hajrában a matracosok – kontráik révén – mindent eldönthettek volna, de a vége 1-0 lett, így az Atlétivel találkozhatunk a legjobb négy között.

Ahol ott lesz az Arsenal is, amely a CSZKA Moszkva elleni párharc első felvonásán kényelmes, 4-1-es fórra tett szert. Az oroszok azonban nem feltartott kézzel léptek pályára, erőfeszítéseiknek hála pedig az 50. percben már 2-0-ra is mentek (ekkor még egy hazai találat már az ő pillanatnyi továbbjutásukat jelentette volna, ám Arsene Wenger fiai a végére összeszedték magukat, és Danny Welbeck, valamint Aaron Ramsey góljával döntetlenre mentették a mérkőzést, így simán lettek elődöntősök.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók:

Red Bull Salzburg-Lazio 4-1 (0-0)
Gól: M. Dabour (56.), A. Haidara (72.), Hwang Hee-Chan (74.), S. Lainer (76.), ill. C. Immobile (55.)

Továbbjutott: 6-5-ös összesítéssel a Salzburg.

Sporting KC-Atlético Madrid 1-0 (1-0)
Gól: F. Montero (28.)

Továbbjutott: 2-1-es összesítéssel az Atlético Madrid.

CSZKA Moszkva-Arsenal 2-2 (1-0)
Gól: F. Csalov (39), K. Nababkin (50.), ill. D. Welbeck (75.), A. Ramey (90+2.)

Továbbjutott: 6-3-as összesítéssel az Arsenal.