Német gólparádé, brazil és portugál gólínség

Bruno AlvesAz újabb felkészülési mérkőzések sorában Németország 6-1-re győzte le Örményországot, míg a brazilok és a portugálok is csak egy-egy góllal nyertek pénteken.

Portugália és Mexikó az Egyesült Államokban csapott össze. A két csapat korábban mindössze egyszer játszott egymás ellen, a 2006-os világbajnokságon a Veltins Arénában 2-1-re nyertek a luzitánok. Cristiano Ronaldo akkor még csak a cserepadot koptatta, a Real Madrid sérüléssel bajlódó játékosa ezúttal nem volt a mérkőzésre benevezett játékosok között sem.

A 22. percben Éder (Sporting Braga) lövését hárította José Corona (Cruz Azul).  Tíz perccel később Miguel Layún (América) lecsúszó beadása kanyarodott veszélyesen kapura, Eduardo (Sporting Braga) visszalépve tornázta kapu mellé a lefelé hulló labdát.

A 38. percben Vieirinha (Wolfsburg) sarkazása után Éder háttal a kapunak pörgette fel a labdát, majd félfordulatból, 16 méterről lőtt a bal kapufa mellé. A második félidő elején Paul Aguilar (América) jobb oldali beadását öklözte ki Eduardo, majd a kipattanót Rafa Marquez (León) tette kapura, ám blokkoltak a portugálok.

Az 50. percben egy portugál szöglet után Fabio Coentrao (Real Madrid) közelről leadott lövését hárította Corona.  Az 55. percben José Guardado (Bayer Leverkusen) távolról bombázott a bal alsó sarok mellé. A 62. percben a már párc perce pályán lévő Javier Hernandez (Manchester United) egyedül tartotta sakkban a teljes portugál védelmet, majd játékba hozta a jobb szélen felfutó Miguel Herrerát (Porto II), aki bravúros labdalevételt követően lőtt kapura, ám Eduardo hárított. Hat perccel később Herrera távoli lövését is kivédte a portugál kapus.

Végül a 93. percben Joao Moutinho (AS Monaco) távoli szabadrúgása után Bruno Alves (a képen, Fenerbahce) 14 méterről fejelt varázslatosan a kapu bal alsó sarokba (0-1). Corona hiába vetődött nem tudta hárítani az erőteljes fejest.

Mexikó egy hét múlva Kamerun ellen játszik először a világbajnokságon, míg a három nappal később a németek ellen kezdő portugálok még egy felkészülési mérkőzést játszanak Írország ellen.

[sam id=”10″ codes=”true”]

A Nationalelf 6-1-re nyert Örményország ellen, ám Marco Reuss sérülése nem ad bizakodásra okot. A német csapat egyik kulcsjátékosának a bal bokájában állapítottak meg részleges ínszalag húzódást, kérdéses a Borussia Dortmund játékosa szerepelhet-e a vébén.

A nyitómérkőzés résztvevője Horvátország és a B csoportba került Ausztrália már Brazíliában, pontosabban Salvador de Bahiában játszott egymás ellen. A horvátoknál a kezdőcsapatban kapott helyet a 20 éves Mateo Kovacic (Internazionale) és a 21 éves Marcelo Brozovic (Dinamo Zagreb) is.

A mérkőzés egyetlen találata az 58. percben született: Luka Modric (Real Madrid) remek cselei után Nikica Jelavic (Hull City) 11 méterről, bal lábbal lőtt a léc alá (1-0). Egy perccel később Modric helyére a Barcelona új szerzeménye Ivan Rakitic állt be, míg a gólszerzőt Mario Mandzukic (Bayern München) váltotta.

Brazília a horvátok ellen Szerbia legyőzésével készült, igaz a mindössze egygólos sikerrel nem nagyon büszkélkedhet Luiz Felipe Scolari csapata.  Sao Paulóban a szünetben Oscar és Willian, azaz két Chelsea-játékos váltotta egymást. Az 58. percben Thiago Silva (PSG) ívelte be a labdát a 16-oson belülre,  Fred (Fluminense) két védő között vette át a labdát, majd estében jobb lábbal helyezett a bal felső sarokba (1-0).

A braziloknak ez volt az utolsó felkészülési találkozója. A világbajnokság nyitómérkőzésére magyar idő szerint csütörtök este 22 órakor kerül sor, a házigazda ellenfele Horvátország lesz.

Felkészülési mérkőzések:

Németország-Örményország 6-1 (0-0)
Gól: Schürrle (52.), Podolski  (72.), Höwedes (73.), Klose (76.), Götze (82., 89.), ill. Mkhitaryan (69., 11-es)

Kolumbia-Jordánia 3-0 (1-0)
Gól: J. Rodriguez (42., 11-es), Cuadrado (82., 11-es), Guarin (89.)

Japán-Zambia 4-3 (1-2)
Gól: Honda (40., 11-es, 75.), Kagawa (74.), Okubo (90.), ill. Katongo (9.), Sinkala (29.), Musonda (89.)

Görögország-Bolívia 2-1 (1-0)
Gól: P. Kone (21.), Kacuranisz (54.), ill. Cardozo (70.)

Costa Rica-Írország 1-1 (0-1)
Gól: Borges (64., 11-es), ill. Doyle (18.)
Kiállítva: G. Gonzalez (41., Costa Rica)

Mexikó-Portugália 0-1 (0-0)
Gól: Bruno Alves (90.)