Német-spanyol döntő lesz az U21-es Európa-bajnokságon

Saúl Niguez egy mesterhármassal küldte haza Olaszországot

A Lengyelországban zajló 21 éven aluliak labdarúgó Európa-bajnokságán Spanyolország 3-1-re győzte le Olaszországot, míg Németország büntetőkkel jutott tovább Angliával szemben.

A taljánok kapujában a mindössze 18 éves Gianluigi Donnarumma állt. A 22. percben Lorenzo Pellegrini került gólhelyzetbe, a közelről leadott lövését Kepa lábbal hárította. A 30. percben egy meghiúsult spanyol szabadrúgás után a lepattanó, majd a kapu elé visszatett labdát a Milan játékosa Gerard Deulefeu helyezte kapu mellé.

Az 53. percben Dani Ceballos az oldalvonal mellől cselezett befelé, majd lepasszolt Saúl Nigueznek, aki a 16-oson jobbal vette át a labdát, majd ballal helyezett a kapu bal oldalába (1-0).

Az 58. percben Roberto Gagliardini Dani Ceballos buktatása után megkapta második sárgalapját, így került emberhátrányba Olaszország. A 62. percben a remekül cselező és labdát tartó Filippo Bernardeschi három spanyol játékos között lőtte ki a jobb alsó sarkot, igaz Jesus Vallejo cipőjének orra is „besegített”, így tehetelen volt Kepa (1-1).

Három perccel később az olasz térfél közepén Deulefeu legurította a labdát Saúlnak, aki mintegy 28 méterről, bal lábbal bombázott a bal felső sarokba (2-1). A 74. percben Marco Asensio robogott el a bal szélen, visszagurítása után az érkező Saúl ezúttal a jobb alsó sarkot lőtte ki (3-1).

Az angol-német összecsapáson a 18. percben Abraham közeli fejesét kapta ki a kapuból a gólvonal álló Pollersbeck. A 35. percben Jeremy Toljan egy zseniális mozdulattal emelte be a labdát a kapu elé, ahol Davie Selke előrevetődve, tíz méterről bólintott a léc alá (0-1).

Hat perccel később egy angol szöglet után kétszer is levágódott, kipattant a labda, végül Demarai Gray bal belsővel helyezett a hálóba (1-1).

Az 50. percben Will Hughes szerezte vissza a labdát a németek térfelén, középre gurítása után az érkező Tammy Abraham botladozva gurított a jobb alsó sarokba (2-1).

A 70. percben Maximilian Arnold szögletét Felix Platte védhetetlenül fejelte a jobb felső sarokba (2-2).

A büntetőpárbaj második sorozatában Yannick Gerhardt jobb alsó sarokba tartó labdáját ütötte oldalra Jordan Pickford, majd Tammy Abraham labdáját szó szerint megfogta Julian Pollersbeck. Az ötödik sorozatban Nadiem Amiri jobb lábbal lőtte ki a jobb alsó sarkot, majd Nathan Redmond középre lőtt tizenegyesét is hárította a német kapus.

A finálét péntek este rendezik Krakkóban.

UEFA U21-es labdarúgó Európa-bajnokság

Elődöntő:

Spanyolország — Olaszország 3-1 (0-0)
Gól: Saúl Niguez (53., 65., 74.), ill. Filippo Bernardeschi (62.)
Kiállítva: R. Gagliardini (58., Olaszország)

Anglia — Németország 2-2 (1-1) – büntetőkkel: 3-4
Gól: Demarai Gray (41.), Tammy Abraham (50.), ill. Davie Selke (35.), Felix Platte (70.)