Németh Zsanett India után itthon birkózik

Shares

Nagyüzem volt a hét végén a birkózóknál. Előbb szombaton a kötöttfogásúak versenyeztek a Honvéd Tüzér utcai termében, majd vasárnap a szabadfogásúak és a nők a Körcsarnok szőnyegeit szállták meg. A nagy tömegben sikerült összefutni a sportág nagy ígéretével, Németh Zsanettel.

Németh Zsanett az indiai kaland után itthon. Fotó: JochaPress

– Szombaton jöttem haza Indiából, ahol az ottani csapatbajnokságon az UP Dangal együttesében léptem szőnyegre. Öt, igen kemény meccsem volt, amelyek közül hármat megnyertem, kettőt szorosan elvesztettem. Mindkét legyőzőm a világ legjobbjai közül való volt.

 – Egyáltalán, hogyan jutott ki Indiába?

Hirdetés

– Erről a szuperprofi módon megrendezett viadalról már korábban is hallottam és ábrándoztam is arról, hogy jó lenne oda kijutni. Szerencsém is volt, de ez kevés lett volna, ha nincs egy menedzser, aki komoly segítséget nyújtott ahhoz, hogy Indiába utazhassak.

 – Ön ma már ismert versenyző, hiszen komoly nemzetközi sikerek sorjáznak az adatlapján. 

– Az első, komoly lépést a 2011-es, Szombathelyen megrendezett kadett vb jelentette számomra, ahol világbajnok lettem. Néhány évvel később  – 2016-ban és 2017-ben – mindkét évben sikerült megszereznem az U23-as Európa-bajnokságon az első helyet. Az eddigi legnagyobb sikeremet  a 2017-ben, Újvidéken a felnőtt kontinensbajnokságon kiharcolt ezüstérmem jelenti.

 – Arról még nem esett szó, hogy milyen úton jutott el idáig?

– Berhidán születtem, a birkózásban az első lépéseket a Veszprémi Dózsában tettem meg. Innen a Csepel Birkózó Clubba vitt az utam, majd 2014-ben igazoltam az UTE szakosztályába. Sok edző foglalkozott velem, s mivel senkit nem akarok megsérteni, inkább nem kezdek felsorolásba. Akit viszont más okból kiemelnék, az az UTE szakosztályvezetője, Kapuvári Gábor, akinek sokat köszönhetek.

 – A családban más is sportol?

– Igen, édesapám szenvedélyes motor-cross versenyző, aki az eredményektől függetlenül él-hal a sportágért.

 – 2012-ben még nem tudott kijutni az olimpiára, a 2016-os riói rajtja pedig nem jól sikerült…

– Huszonnégy éves vagyok, így még előttem az élet. Természetesen szeretnék egy sikeres olimpiai szereplést is összehozni. Idén jó erőfelmérő lesz az októberi, budapesti világbajnokság, amelyre keményen készülök. Amennyiben a 4-5 kilós fogyasztásokat jól fogom bírni, elhárul egy nagy akadály előlem. A tavalyi Eb-ezüst után jó lenne idén egy vb-éremmel gazdagodni.

(jochapress / Jocha Károly)

Maratoni küzdelmek után, honosítások előtt