Németország hosszabbításra kényszerült

Schurrle_Ozil_600_300A német válogatott hosszabbítás után 2-1-re legyőzte az algériai csapatot a brazíliai labdarúgó-világbajnokság hétfői esti nyolcaddöntőjében.
A németek ezzel sorozatban negyedszer jutottak be vb-n a legjobb nyolc közé, ez korábban még egyetlen együttesnek sem sikerült.

A rendes játékidő a sok helyzet ellenére nem hozott gólt, majd a hosszabbítás második percében André Schürrle szerzett vezetést a németeknek, a lefújás előtti pillanatokban pedig még két gól esett, előbb Mesut Özil növelte az előnyt, majd Abdelmumene Dzsabu szépített.

92. perc: Müller húzott el a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre és középre passzolt, és az érkező Andre Schürrle sarkáról némi szerencsével a hálóba pattant a labda (1-0).

120. perc: algériai labdavesztés után Özil hozta kihagyhatatlannak tűnő helyzetbe Schürrlét, lövése a gólvonalon álló védőről kipattant, de a labda épp Mesut Özilhez került vissza, ő pedig éles szögből a bal felső sarokba bombázott (2-0).

121. perc: Feguli adott be a jobb oldalról, a túlsó oldalon érkező Abdelmoumene Djabou az ötös sarkáról, bevetődve lőtt a jobb alsó sarokba (2-1).

A négy évvel ezelőtt bronzérmes németek a franciákkal találkoznak a pénteki negyeddöntőben.