Németországban nyert a Monaco és a Real Madrid is

Juan Bernat és Cristiano Ronaldo. Fotó: kicker.de

A keddi dortmundi robbantás után szerdán kora este pótolták be a BVB-Monaco mérkőzést. Az első félidőt a franciák, míg a másodikat a németek nyerték meg. Cristiano Ronaldo két gólt vágott Münchenben.

A 18 éves Kylian Mbappé a találkozó előtt is félelmetes statisztikával rendelkezett – 70 percenként góllal vagy gólpasszal jelentkezik a szezonban -, amit most tovább javított. Igaz apró szépséghibával, mivel lesről terelte a hálóba Thomas Lemar önzetlen passzát (0-1).

A 35. percben a játékvezető tovább rontott dortmundi megítélésén, ugyanis nem sokkal Sindzsi Kagava kimaradt ziccere után, megadta Sven Bender öngólját is, pedig mielőtt saját kapujába bólintott volna, Radamel Falcao apró, de kétségtelenül szabálytalan akasztással billentette ki egyensúlyából (0-2).

Az 57. percben Aubameyang bravúros mozdulata, és Kagava kiszolgálását követően Ousmane Dembélé néhány lépésről kozmetikázott az eredményen. (1-2)

A Dortmund veszélyes, de – érthetően – nyitott játékát Falcao még nem büntette meg, de Mbappé igen. Elcsípte Lukas Piszczek passzát, majd lazán kilőtte a felsőt. (1-3)

Shinji Kagawa a hajrában újra talpra ugrasztotta a Borussiáért szorítókat, miután hidegvérű cselt mutatott be az ötösön és újra egyre csökkentette a a különbséget. (2-3)

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés:

Borussia Dortmund — AS Monaco 2-3 (0-2)
Dortmund, Signal Iduna Park, 65 849 néző. Vezette: Daniele Orsato (olasz)
Gól: Dembélé (57.), Kagawa (84.), illetve Mbappé (19., 79.), Bender (35., öngól)
BVB: Bürki — Piszczek, Sokratis, S. Bender (Nuri Sahin, 46.) — Weigl, Guerreiro – Ginter, Schmelzer (C. Pulisic, 46.) — Kagawa, Dembelé — Aubameyang.
ASM: Subasic — Touré, Glik, Jemerson, Raggi — Joao Moutinho, Fabinho — Bernardo Silva (Dirar, 85.), Lemar — Falcao (Germain, 85.), Mbappé Lottin.

Münchenben 17 percet kellet várni az első kaput eltaláló lövésre. Toni Kroos jobb oldali beadása után Benzema bólintott, de Manuel Neuer nagy bravúrral ujjheggyel a lécre tolta a földről a jobb felső felé pattanó labdát.

Igaz, a játékrész derekára már öt szögletnél tartott a Bayern, valamirevaló lehetősége viszont csak a 25. percben akadt először. Ribéry bődületes bombáját még fejjel szögletre tisztázta Bale (pontosabban inkább fejbe lőtte a francia), ám Thiago sarokrúgását követően Arturo Vidal feltartózhatatlanul érkezett, és Nachót megelőzve védhetetlenül fejelt a vendégek kapujába (1-0).

A 45. percben Ribéry húzogatott a madridi tizenhatos előterében, két lövőcsellel annak rendje s módja szerint megugrasztott egy-két védőt, és jobbal megcélozta a kapu bal oldalát, a labda viszont elakadt Carvajalban. A játékvezető megítélése szerint a védő kezét érintette a játékszer (a visszajátszások alapján a válláról pattant le a labda), így Rizzoli büntetőt ítélt. A tizenegyeshez az első félidő egyik legjobbja, Vidal állt oda, de a chilei nagyon csúnyán kapu fölé vágta a labdát.

A fordulást követően Carvajal centerezett okosan, a középen érkező Cristiano Ronaldónak pedig már csak a kapuba kellett passzolnia (1-1).

A második félidő derekán Manuel Neuer előbb Karim Benzema, majd Ronaldo lövését hatástalanította úgy, ahogy kevesen lettek volna rá képesek, ám a 77. percben már ő is tehetetlen volt. A Gareth Bale-t váltó Asensio bal oldali beadását követően ismét Ronaldo villant, ezúttal talppal továbbított a hazai kapuba, megszerezve 100. Bajnokok Ligája-gólját (1-2).

Bayern München — Real Madrid 1-2 (1-0)
München, Allianz Arena, 70 000 néző. Vezette: Nicola Rizzoli (olasz)
Gól: Vidal (25.), illetve C. Ronaldo (47., 77.)
Kiállítva: Javi Martinez (61.)
Bayern: Neuer — Lahm, Javi Martinez, J. Boateng, Alaba — Xabi Alonso (Juan Bernat, 63.), Vidal — Robben, Thiago, F. Ribery (Douglas Costa, 66.) — T. Müller (Coman, 81.).
R. Madrid: Navas — Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo — Casemiro — Modric (Kovacic, 91.), T. Kroos — Bale (Asensio, 59.), Cristiano Ronaldo — Benzema (James Rodriguez, 83.).

Atlético Madrid — Leicester City 1-0 (1-0)
Madrid, Vicente Calderon, 51 423 néző. Vezette: Jonas Eriksson (svéd)
Gól: Griezmann (28., 11-es)
A. Madrid: Oblak — Juanfran, Savic, Godin, Filipe Luis — Gabi, Koke — Saul Niguez, Ferreira-Carrasco (Á. Correa, 65.) — Fernando Torres (Thomas, 75.), Griezmann.
Leicester: Schmeichel — Simpson, Benalouane, Huth, Fuchs — Drinkwater, Ndidi — Mahrez, Albrighton — Vardy (Slimani, 77.), Okazaki (A. King, 46.).