Neymar büntetőt hibázott a Villarreal ellen

Neymar. Fotó: marca.com

Lassan úgy tűnik megállíthatatlan a Barcelona, a csapat egykori hátvédje Edmilson szerint a Messi, Neymar, Suarez trió a valaha volt legerősebb, legjobb támadósor a katalán klubnál. Pedig 2004 és 2008 között Samuel Eto’o, Ronaldinho és Thierry Henry alkotta a csatársort.

A spanyol Király Kupában szerdán lejátszották az elődöntők első mérkőzéseit. Az FC Barcelona hazai pályán fogadta a Villarealt, Lusi Enrique ezúttal Marc-Andre ter Stegent állította be a kapuba Claudio Bravo helyett, csak a kispadon kapott helyet Ivan Rakitic. Ami nem változott az a Messi, Neymar, Suarez csatártrió.

A Villarreal a bajnokságban február elsején látogatott a Nou Camp-stadionba, akkor 3-2-re nyert a Barcelona úgy, hogy kétszer is vezettek a vendégek.

Szerda este az első félidő hajrájában született meg az első katalán találat. A 41. percben Luis Suarez szerzett labdát az ellenfél térfelén és azonnal kapura tört, az uruguay-i játékos középre adása után a fefutó Lionel Messi bal lábbal helyezett a kapu bal oldalába (1-0). A Villarreal villámgyors kontratámadása végén az argentin Vietto pörgette a labdát kapura, ám Ter Stegen a helyén volt.

A 48. percben az első félidőben csereként pályára lépett Manuel Trigueros mintegy 27 méterről óriási gólt lőtt a léc alá (1-1). Egy perccel később Andres Iniesta Suarezzel kényszerítőzött a Villarreal 16-osán belül, majd a bal alsó sarokba helyezett (2-1).

64. percben egy hazai szöglet után Gerard Piqué bólintott a Villarreal hálójába (3-1). A 70. percben Musacchio kezezése után jutott büntetőhöz a Barcelona, Neymar vállalta el a tizenegyest, ám a kapu jobb oldalába tartó lövést a remekül elvetődő Sergio Asenjo hárította.

A Barcelona zsinórban tizedik mérkőzését nyerte meg, a katalánok gólaránya: 37-8. A visszavágót egy hét múlva rendezik meg az El Madrigalban.

A másik elődöntőben Bilbaóban Aduriz már a 11. percben bevette az Espanyol kapuját. Victor Sanchez a 35. percben egyenlített ki. Mivel az Athletic Bilbao egy hét múlva Torinóban játszik Európa Liga mérkőzésen, így ennek a párharcnak csak március 4-én rendezik meg a visszavágóját.