Neymar nélkül is nyert Brazília

Elias_Robinho_RinconA Chiléban zajló Copa Americán magyar idő szerint hétfő hajnalban véget értek a csoportküzdelmek. Brazília egy győzelemmel, míg Kolumbia és Peru az egymás elleni 0-0-ás döntetlennel biztosította továbbjutását.

A Kolumbiától elszenvedett vereség Brazília számára nagyon sokba került, ugyanis a lefújást követő vitában Neymar piros lapot, majd négy mérkőzéses eltiltást kapott. A Barcelona sztárja labdával rúgta hátba ellenfelét, ezért állították ki a játékidő letelte után. Brazília elfogadta a döntést és Neymar hétfőn elhagyja a csapatot, ugyanis ő már nem léphet pályára a Copa Americán.

De térjük vissza a C csoport zárómérkőzésére. A fővárosi Monumental-stadionban Brazília és Venezuela csapott össze, a brazilok szövetségi kapitánya Dunga Robingóval erősítette meg a középpályát, míg elől Roberto Firmino volt a befejező csatár.

A 9. percben Robinho szöglete után Thiago Silva kapásból lőtt a jobb felső sarokba (1-0). A 16. percben Robinho távolról lőtt kapu fölé, a 39. percben Willian hagyott ki egy óriási lehetőséget.

Az 51. percben Willian bal oldali beadása után Roberto Firmino közvetlen közelről helyezett a hálóba (2-0). Az 56. percben Arango szabadrúgásból lőtt a brazil kapu fölé.

Dunga kettős cseréje után a 67. percben David Luiz és Diego Tardelli szllt be a játékba. A venezuelai csapatba a 72. percben állt ne Nicolas Fedor, aki csak Mikuként ismerhetünk. A magyar felmenőkkel rendelkező játékos évekig volt a Getafe játékosa, majd egy katari kirándulás után a Rayo Vallecanóhoz tért vissza.

A 84. percben Arango szabadrúgása után a kiapttanó labdát Nicolas Fedor kotorta be a hálóba (2-1). Miku a 93. percben a kapu torkában maradt le egy bal oldali beadásról, így nem tudott kiegyenlíteni Venezuela.

A csoportkör végén derült ki, hogy a három harmadik helyezett csapat közül az egyaránt 4-4 pontos Uruguay és Kolumbia jutott tovább, míg a három ponttal rendelkező Ecuador kiesett.

A negyeddöntőben a házigazda Chile a címvédő Uruguay ellen játszik. Argentína és Brazília az elődöntőben futhat össze.