Nikolics góljával előnyben a Legia

A Bajnokok Ligájában eddig csak Nikolics volt eredményes

A Bajnokok Ligájában Nikolics már negyedik gólját jegyezte

A lengyel bajnok Legia Warszawa a magyar válogatott Nikolics Nemanja győztes találatával idegenben szerzett előnyt a szlovák Trencín ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulós párharcának első mérkőzésén.

A Zsolnán megrendezett találkozó 70. percében Michal Kucharczyk robogott el a bal szélen, beadását Nikolics Nemanja a kapus mellett, öt méterről helyezte a kapu bal oldalába (0-1). Hat perccel később cserélt Besnik Hasi, Nikolics helyére a svájci Aleksandar Prijovic állt be. A hajrában a Legiában pályára lépett a finn Kasper Hämäläinen és a lengyel Lukasz Broz is.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Varsóban. A Legia a hazai bajnokságot két döntetlennel kezdte, a hétvégén Nikolicsék a Wisla Plockhoz utaznak.

A Bajnokok Ligája selejtezőjében valójában két „ágra” van bontva a mezőny, így van a „bajnokok ága” és a „nem bajnokok ága”. Ez azért fontos, mert ha a Legia Warszawa továbbjut, akkor a főtáblára jutásért (play-off) csak a „bajnokok ágáról” kaphat ellenfelet. A „nem bajnokok ágához” viszont csatlakozik öt újabb sztárcsapat, a Borussia Mönchengladbach, a Manchester City, az FC Porto, az AS Roma és a Villarreal. Velük nem kerülhet össze a Legia.

Nikolicsék ellenfele lehet (továbbjutása esetén) a Crvena zvezda, a BATE, a Salzburg, a Dinamo Zagreb, a Celtic és a Rosenborg is.