Nikolics gólt szerzett Dortmundban

Marco Reus mesterhármassal tért vissza. Fotó: kicker.de

A labdarúgó Bajnokok Ligájában elképesztő gólzápornak lehetett szemtanúja a dortmundi publikum. Már a félidőben 5-2 állt az eredményjelzőn, majd a második játékrészben újabb 5 gól született.

A 10. percben óriási meglepetésre Aleksandar Prijovic, aki jobb külsővel helyezett a kapu jobb oldalába (0-1). A 17. percben Dembélé adott középre, ahol az érkező Shinji Kagawa stukkolt a kapuba. Egy perccel később a japán játékos a kapu közepébe lőtt (2-1).

A 20. percben egy szabadrúgás után kiesett a lengyel kapus kezéből a labda, a lepattanót Nuri Sahin juttatta a hálóba (3-1). Négy perccel később Prijovic lőtte ki a jobb alsó sarkot (3-2). Sőt, a 29. percben a svájci csatár a felső lécre emelte a labdát, majd a másik oldalon Ousmané Dembélé lövését védte be Cierzniak (4-2). A 32. percben a visszatérő Marco Rreus is bevette a Legia Warszawa kapuját (5-2).

Az 52. percben Reus közvetlen közleről volt eredményes, válaszul Michal Kucharczyk jobb külsővel tekerte le a labdát Weindefeller mellett (6-3).

Nikolics a 75. percben állt be a belga Vadis Odjidja-Ofoe helyére

A 81. percben a mindössze 18 éves Felix Passlack fejelt a lengyel kapuba, majd két perccel később Nikolics Nemanja éles szögből, a kapus lába mellett helyezett a hosszú, jobb alsó sarokba (7-4). Végül a 92. percben Marco Reus másolta le Nikolics találatát (8-4).

A 27 éves csatár sérülés miatt hagyott ki fél évet, utoljára a Német Kupa döntőjében játszott. Marco Reus utoljára tavaly augusztus végén az Európa Liga play offban, a görnlandi Odd ellen szerzett mesterhármast.

Bajnokok Ligája, 5. forduló

E csoport:

AS Monaco – Tottenham Hotspur 2-1 (0-0)
Gól: Djibril Sidibé (48.), Thomas Lemar (53.), ill. Harry Kane (52., 11-es)

CSZKA Moszkva – Bayer Leverkusen 1-1 (0-1)
Gól: Bibras Natcho (75., 11-es), ill. Kevin Volland (16.)

F csoport:

Borussia Dortmund – Legia Warszawa 8-4 (5-2)
Gól: Shinji Kagawa (17., 18.), Nuri Sahin (20.), Ousmané Dembélé (29.), Marco Reus (32., 52., 90+2.), Felix Passlack (81.), ill. Aleksandar Prijovic (10., 24.), Michal Kucharczyk (57.), Nikolics Nemanja (83.)

Sporting CP – Real Madrid 1-2 (0-1)
Gól: Adrien Silva (80., 11-es), ill. Raphael Varane (29.), Karim Benzema (87.)

G csoport:

Leicester City – Club Brugge 2-1 (2-0)
Gól: Shinji Okazaki (5.), Riyad Mahrez (30., 11-es), ill. Jose Izquierdo (52.)

FC Köbenhavn – FC Porto 0-0

H csoport

Sevilla – Juventus 1-3 (1-1)
Gól: Nicolas Pareja (9.), ill. Claudio Marchisio (45., 11-es), Leonardo Bonucci (84.), Mario Mandzukic (90.)
Kiállítva: F. Vázquez (36.)

Dinamo Zagreb – Olympique Lyonnais 0-1 (0-0)
Gól: Alexandre Lacazette (72.)