Nilsson klasszis teljesítménye egyedül kevés volt Párizsban

Kézilabda SEHA-liga - MKB-MVM Veszprém-RK Nexe Nasice

Amitől sokan tartottak, az bekövetkezett: A PSG hazai pályán négy góllal (28-24) legyőzte a Telecom-Veszprém gárdáját.

A Veszprém jobb előjelekkel lépett pályára, mint egy hete, hiszen Pálmarsson – ha csak csökkentett játékidővel is, de – játékra jelentkezett. Túlzás nélkül lehet állítani: két világválogatott mérte össze erejét a francia fővárosban, A kemény pozíciós csatában a veszprémiek ezúttal 35 percig kimondottan jól álltak. Ekkor 14-14 volt az állás. A 46. percre viszont már 20-15-öt mutatott az eredményjelző. Onnan pedig nem volt megállás, csak a vereség aránya volt kérdéses.

Jogos a felvetés: talán egészen másként alakulnak a dolgok, ha az első félidőben a csapat legjobbjának bizonyult Nilsson nem sérül meg. Ez viszont – sajnos – bekövetkezett, Sulic pedig a második 30 percben messze elmaradt eredményességben a svéd kiválóság mögött. A fő baj mégsem ez volt. Amint a tévéadásban is elhangzott, Nagy László játékából hiányzott a tőle elvárt dinamizmus, ráadásul a hazai meccsen nyolc gólig jutott Ilicsnek sem ment ezúttal igazán. Márpedig a PSG ellen egyetlen, valóban kiemelkedő produkcióval (Nilsson) reálisan nem lehet nyerni, ehhez legalább három extra teljesítményre lett volna szükség. Csak ezután kerülhetett volna a serpenyőbe Mikler kivételes teljesítménye, amit az sem árnyékol be, hogy az utolsó 20 percben elsősorban az addig csak szunyókált Gensheimer révén, ajtó-ablak helyzetekből több gólt is kapott. Ezek a villámgyors megugrások ugyanis gyakorlatilag biztos helyzetnek tekinthetők.

Az ellenkező oldalról el kell mondani, hogy a sztárok – a két Karabatics, Molgaard, Gensheimer,  Hansen –  ez alkalommal is igen fegyelmezetten játszottak, kivétel nélkül alárendelték magukat a csapat érdekeinek. Az ősszel látottak alapján nem lehet kérdéses, hogy bekerülnek a BL legjobb négy csapata közé. Hogy azután ott mi történik majd, az egy más kérdés.

Természetesen a Veszprémnek továbbra is adott az esélye akár a döntőbejutásra is. Amint elhangzott, Veszprémben lassú csapatépítés folyik, a múlt heti játék pedig kimondottan bíztatónak tűnt a jövőt illetően. A Silkeborg elleni, őszi szezonzárón remélhetőleg sikerrel jut túl az együttes, akkor pedig valóban hosszú idő áll majd rendelkezésre a sérültek teljes „felépítésére”, illetve a játékrendszerek csiszolására.

A JochaPress.hu-nak egy ponton változatlanul kétségei vannak. Ez pedig a SEHA-Ligában való szereplés szükségessége. A BL-ben, a SEHA-Ligában és a hazai pontvadászatban mindig más és más összeállításban lép pályára a Veszprém, ami valószínűleg nem segíti a legjobb BL-csapat kialakítását. A három fronton túl sok játékost kell(ene) tűzben tartani, s akkor még nem szóltunk a pluszként jelentkező Magyar Kupáról…Meggyőződésem, hogy a SEHA-Liga egy púp Sabaté edző és játékosai hátán, de ehhez egy-két, hozzá nem feltétlenül értő vezető görcsösen ragaszkodik.

Jó lenne nem túl nagy tandíjat fizetni ezért tavasszal!