Női kézi Eb: Románia ellen folytatjuk

Stine Jörgensen. Fotó: Rasmus Terkelsen

A magyarokkal azonos csoportban szereplő dán válogatott négygólos győzelmet aratott a csehek felett pénteken, így százszázalékos teljesítménnyel zárt a svédországi női kézilabda Európa-bajnokság első szakaszában.

A csehek folyamatosan, egészen a 42. percig vezettek a dánok ellen, aki az utolsó 12 percben nyerték meg a mérkőzést. A hétgólos Petra Ruckova mellett 5 gólt szerzett Jana Knedlikova (Győri Audi ETO), a dánoknál Stine Jörgensen 9 gólt szerzett.

A csoportban Norvégia csak két góllal nyert Oroszország ellen, akik az első félidőben négy találattal is vezettek. Hat perccel a vége előtt azonban 23-19 állt az eredményjelzőn, ebből a négygólos hátrányból már csak kettőt tudtak ledolgozni az oroszok. Nora Mörk (Győri Audi ETO) és Veronica Kristiansen 5-5 gólt szerzett, míg Amanda Kurtovic négyszer volt eredményes.

A két román kapus Paula Claudia Ungureanu és Denisa-Stefania Dedu. Fotó: Halmágyi Zsolt

Románia öt góllal nyert Horvátország ellen, Ambros Martin együttese vasárnap este fél hétkor Magyarországgal meccsel. Kim Rasmussen csapata kedden Norvégia ellen, majd szerdán Oroszország ellen lép pályára.

Női kézilabda Európa-bajnokság, 3. forduló:

D csoport (Helsingborg):

Norvégia-Oroszország 23-21 (11-11)
Románia-Horvátország 31-26 (15-13)

A csoport végeredménye: 1. Norvégia 6 pont, 2. Románia 4, 3. Oroszország 2, 4. Horvátország 0

C csoport (Malmö):

Dánia-Csehország 33-29 (13-17)
Magyarország-Montenegró 21-14 (11-6)

A csoport végeredménye: 1. Dánia 6 pont, 2. Csehország 2 (83-83), 3. Magyarország 2 (62-64), 4. Montenegró 2 (63-70)

A csoportok első három helyezettje jutott tovább a középdöntőbe.

A középdöntős csoportok:

1. csoport: 1. Svédország 3 (55-49), 2. Szerbia 3 (55-53), 3. Németország 2 (50-49), 4. Franciaország 2 (39-38), 5. Hollandia 2 (45-47), 6. Spanyolország 0

Ambros Martin. Fotó: Halmágyi Zsolt

2. csoport: 1. Dánia 4 pont (56-48), 2. Norvégia 4 (46-42), 3. Románia    2 (43-40), 4. Csehország 2 (56-55), 5. Oroszország 0 (38-45), 6. MAGYARORSZÁG 0 (41-50)