Női kézilabda BL: továbbjutott az FTC

szucsanszkiA Ferencváros női kézilabdacsapata 13 góllal győzött Lipcsében a Bajnokok Ligája B csoportjának negyedik fordulójában, s vasárnapi sikerével biztosította továbbjutását.

Az FTC az első fordulóban elhozott egy pontot Szkopjéból, majd hazai pályán kilenc góllal legyőzte az Asztrahanocskát, bő egy hete pedig néggyel a lipcseieket.

A vasárnapi mérkőzés első félidejében nagyszerű teljesítményt nyújtott, türelmesen játszott, eredményesen védekezett, a támadásokat pedig többnyire magabiztosan fejezte be. A 6. percben két (1-3), a 11.-ben pedig már négy góllal (2-6) vezetett. Ez a különbség aztán jórészt meg is maradt, s bár egyszer két gólra felzárkózott a Lipcse, a hajrában az FTC megint felpörgött, és megnyugtató, hatgólos előnyre tett szert.

A szünet után sem változott a játék képe, a magyar csapat továbbra is határozottan és célratörően kézilabdázott, ennek eredményeként fokozatosan nőtt a különbség.

Az FTC jövő vasárnap a Vardar Szkopjét fogadja.

Női kézilabda BL, B csoport, 4. forduló:

HC Leipzig – FTC-Rail Cargo Hungaria 17-30 (8-14)
Gól: Hubinger 7, S. Lang 5, Minevszkaja 2, Sturm 2, Mzzucco 1, ill. Szucsánszki 7, Lukács V. 5, Schatzl 5, Pena 4, Jovanovics 2, Kovacsevics 2, Faluvégi 1, Mod 1, Snelder 1, Szarka 1, Szekeres 1.

Vardar Szkopje – Asztrahanocska 39-25 (21-12)

Az állás: 1. Vardar Szkopje 7 pont (138-102), 2. FTC 7 (115-89), 3. Asztrahanocska 2, 4. Leipzig 0

C csoport:

Midtjylland – Rosztov Don 25-23 (13-10)
Győri Audi ETO KC – CSM Bucuresti 33-25 (11-13)

Az állás: 1. Győri Audi ETO KC 8 pont, 2. Midtjylland 4, 3. Rosztov Don 2 (97-97), 4. CSM Bucuresti 2 (94-105)

A csoportokból az első három helyezett jut a 12-es középdöntőbe, és viszi magával az egymás elleni eredményeket. A Győr pénteki győzelmével már biztosan továbblép.