Női kosárlabda Eb: Franciaország-Szerbia döntő lesz

A francia Ana-Cata-Chitiga (j) és a spanyol Silvia Dominguez küzd a labdáért. MTI Fotó: Kovács Anikó

A magyar-román közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság elődöntőjében Szerbia két ponttal legyőzte Fehéroroszországot, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba, ahol a címvédő Spanyolországot megverő Franciaország lesz az ellenfele.

A szerbek kezdtek jobban, de a harmadik negyed végére 51-44-re a fehéroroszok vezettek. Három perccel a vége előtt egyenlő volt az állás, a hajrát a szerbek bírták jobban és 74-72-re nyertek.

A másik ágon megismétlődött a 2013-as döntő: a címvédő spanyolok a kétszeres Európa-bajnok franciákkal találkoztak. A gallok villámrajtot vettek (11–4), de a nagyszünetben mátr a spanyolok vezettek. (31-29)

A harmadik játékrésztől végig a franciáknál volt az előny és végül öt ponttal sikerült is győzniük (63-58). Így visszavágtak a két évvel ezelőtti fináléban elszenvedett 70–69-es vereségért, és történetük során hetedszer bejutottak a fináléba. A bronzmeccsen a spanyolok a fehéroroszokkal csapnak össze.

.AZ 5–8. HELYÉRT
Oroszország–Montenegró 73–65