Női röplabda Európa Liga: győzelem a görögök ellen

Horváth Dóra, Széles Petra és Tálas Zsuzsanna. Fotó: roplabdaeuropaliga.hu

A magyar női röplabda-válogatott négy játszmában győzött a görög csapat ellen Érden az Európa Liga harmadik fordulójában.

A szombati vereség után igencsak felszívta magát a magyar csapat, az első technikai szünetig mindössze egyetlen pontot engedélyezett ellenfelének. Széles Petra nyitott hétszer egymás után – kétszer ászt –, amikor a görögök éledezni kezdtek. Szerencsére 9:5 után megint a mieink percei következtek: Sándor Renáta nyitott ászokat, sőt egyszer még a liberó, Kötél Dóra mentése is pontot ért. Aztán Horváth Dóra ászai következtek, és lassan be is húzta az első szettet a csapat (25:15).

A második játszmát a vendégek kezdték jobban, a technikai szünetben három ponttal vezettek. 10:10-nél egyenlítettek a mieink Széles Petra pontjával, majd egy remek blokkal át is vették a vezetést. Ezt követően pedig ellenállhatatlanok volt válogatottunk, amely egymás után szerezte a szebbnél szebb pontokat. A csereként beállt Pallag Ágnes is remekül nyitott és végül magabiztosan 25:17-re nyerték ezt a szettet is.

A harmadik felvonásban sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban mindkét technikai szünetben a mieinknél volt az egypontos előny. A második szünet után aztán Horváth Dóra ászával először volt három pont a különbség. Sajnos nem sokáig, mert a következő két pontot a vendégek szerezték. Jan De Brandt időt is kért. 22:20-ra vezetett a magyar csapat, amikor egy technikai probléma miatt rossz cserét hajtottak végre a mieink, s ezért piros lap és büntetőpont járt. Ez megzavarta a mieinket, a következő két pontot is a vendégek szerezték, amivel már ők vezettek, majd be is fejezték a szettet (22:25).

A negyedik szettben folytatódott az adok-kapok, sajnos az első technikai szünet után érezhetően egy kicsit elfárad a csapat, s meg is léptek három ponttal a vendégek. Szerencsére idővel kikerültek a mieink a gödörből, s 13:13-nál Dobi Edina blokkjával sikerült egyenlíteni, majd az ő centerpontjával fordítani is. A technikai szünetben azonban megint 16:14 az ellenfélnek. Sajnos itt nem is álltak meg a vendégek, akik 20:15-re is vezettek. 22:17-ről kezdték meg a felzárkózást a mieink, s Széles Petra nyitásaival sikerült is egyre feljönni, majd 23:23-nál egyenlítettek. Így is a görögöknek volt szettlabdája, de Vasilontaki outot nyitott. Ezután Horváth Dóra okos ejtésével már a mieink jutottak meccslabdához, s az utolsó támadást pedig a görögök túl hosszan ütötték meg, így a magyar csapat végül 26:24-re nyerték a szettet, s 3:1-re a meccset.

Jan De Brandt: – A mai siker kulcsa egyértelműen a nyitásban volt. Ezen a meccsen a játékosaim szétnyitották az ellenfelet és mezőnyben is sokkal stabilabban játszottunk, mint a korábbi meccseken.

Ioannis Kalmazidis: – Sok probléma volt a játékunkkal, a magyarok pedig nagyon jó napot fogtak ki. Igazából nem tudom, mi lehetett a probléma, talán egy kicsit túlstresszeltük a meccset.

MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 2:1 (15, 17, –22, –21)
Érd, 600 néző. Vezette: Queste (francia), Kramar Sandl (horvát).
Magyarország: Sándor 13, Tálas 7, Széles 9, Dobi 3, Liliom 12, Horváth D. 12. Cserék: Kötél D. (liberó) 2, Bodnár 4, Pallag 3, Szombathelyi Sz.
Görögország: Vasilantonaki 4, Nomikou 4, Lamprousi 2, Chantava 9, Giota 6, Christodoulou 3. Cserék: Artakianou (liberó), Merteki 4, Kiosi 2, Kelesidou, Vergidou.