Norvég bravúr, francia részsiker a kézilabda Európa-bajnokágon

kezi_Myrhol Bjarte, 440, Dagbladet

A norvégok nélkülözték Bjarte Myrholt. Fotó: Dagbladet

A norvégok meglepetésre 34–31-re nyertek a horvátok ellen a lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokságon. A címvédő franciák 36–26-ra győzték le Szerbiát.

A norvégok fájdalmas, 26–25-ös vereséget szenvedtek Izlandtól a nyitó mérkőzésükön, amelyen ráadásul kézsérülést szenvedett egyik legjobbjuk, Bjarte Myrhol. A skandináv csapat azonban a korábbi veszprémi beálló nélkül is kemény diónak bizonyult, amelybe a horvátok foga bele is tört.

Pedig jól kezdtek Alilovicék, 7–4-re és 11–8-ra is vezettek, a szünetben viszont már csak eggyel voltak jobbak (17–16). A norvégok a második félidőben folytatták jó játékukat, az utolsó tíz percben már végig ők vezettek. Kristian Björnsen hét, Espen Hansen hat gólt lőt közülük, a horvátoknál Domagoj Duvnjak nyolc góllal zárt.

A szerb–francia összecsapáson Zsarko Sesum az első félidőben még meccsben tartotta csapatát, a fordulás után azonban a franciák elhúztak, és könnyed győzelmet arattak. A találkozó legjobbja a francia Olivier Nyokas volt, aki a torna hivatalos honlapja szerint mind a nyolc lövéséből betalált.