Norvégia kipipálva, következhet Szlovákia

Fodor Csengét választották a magyar csapat legjobbjának. Fotó: Schmidt Szilvia

Nagyszerűen játszott a magyar leányválogatott a szkopjei U17-es Európa-bajnokság második csoportmeccsén Norvégia ellen. Hajdu János együttese már a szünetben hét góllal vezetett.

„Attól függ, hogy kézilabdázni vagy balettozni akarunk” – fejtegette a csapat előtt álló, norvégok elleni csoportmeccs lehetséges sikerének a titkát Hajdu János szövetségi edző a dánok ellen elszenvedett vereséget követően. Hajdu itt elsősorban a faultok hiányára utalt, ami döntő jelentőségű volt a dánok elleni mérkőzésen.

A szkopjei sportcsarnokba tartva a lányok a csapatbuszon felszabadultan, lazán énekeltek, zengett a busz a mostanság népszerű „nótáktól”.

A norvégok ellen lehengerlően kezdett a magyar együttes. Hornyák Bernadett ellenállhatatlan volt, átlövőből vagy középről is rendre pontosan célzott, Hlogyik Petra bravúrvédésekkel adott tartást a csapatnak. A játékrész derekán Fodor Csenge percei következtek, zsinórban szerzett három találatával 12-7-re vezetett a Hajdu-csapat.

A norvégok meglepően pontatlanul kézilabdáztak, technikai hibák sorát követték el, Aa magyar védelem a dánok ellen látottnál sokkal stabilabban állt a lábán, a szünet felé közeledve pedig Giricz Laura szórta meg magát (21-14).

A tízperces pihenő után sem változott érdemben a játék képe, Hornyák 38. percben szerzett találata a „közte tízet” jelentette. Nem véletlen, hogy a dán szakmai stáb egyik tagja félmosollyal a szája szegletében szólt oda a lelátón Bertha Sándor videósnak: mást se hallani, mint „goal, Hungary”.

„Úgy játszottunk, ahogyan elterveztük – kezdte az értékelést Hajdu János. – Az elején akadt gond a védekezésünkkel, szerencsére azonban a kapusteljesítmény és a támadójáték kompenzálta. Reménykedtem a nagy különbségű sikerben, de mindenképpen büszke vagyok a lányokra, nagyszerű és rendkívül fontos győzelmet arattak.”

Hornyák szerint a dánok elleni vereség után nagyon motiváltak voltak, míg Háfra Noémi úgy látja, nagy szükség volt a sikerre.

A szünnapot követően vasárnap, 19 órától Szlovákia ellen harcolhatja ki a továbbjutást.

Leány U17-es kézilabda Európa-bajnokság

D-csoport, 2. forduló:

Magyarország-Norvégia 40-29 (21-14)
Gól: Hornyák 11, Fodor 8, Háfra 6, Giricz 5, Klujber 3, Kuczora 2, Lakatos 2, Pacsirta 2, Hudák 1, ill. Intelhus 5, Bergum 4, Mathiassen 4, Nestaker 3, Ellertsen 2, Fossheim 2, Gabrielsen 2, Jacobsen 2, Olsen 2, Huse 1, Pedersen 1, Soemme 1.