Novak Djokovics a sírból hozta vissza a mérkőzést

A nem hivatalos füves pályás világbajnokság 4. fordulójában a világelső Novak Djokovics kétszettes hátrányba került Kevin Andersonnal szemben.

A dél-afrikai játékos az első két szettet a rövidítésben egyaránt 8-6-ra nyerte meg, így már csak egy játszmára volt a továbbjutástól. Az elskő két szett majdnem két órásra sikerüllt, mindketten egy-egy alkalommal vették el ellenfelük adogatójátékát.

A következő, bő egy órában Djokovics gyorsan kiegyenlített, így a párharcot kedden a döntő játszmával folytatják. A szerb és a kanadai játékos helyi idő szernt 13 órakor az egyes pályán játszik.

Hasonló ötszettes mérkőzésen jutott a legjobb nyolc közé Vasek Pospisil. A kanadai teniszező ellen a szerb Viktor Troicki már két játszmában vezetett, ám a a kanadai játékos innen tudott fordítani.

Két francia játékos is bejutott a negyeddöntőbe, Richard Gasquet-t Gilles Simon követte, aki a 6. helyen kiemelt Tomas Berdych-et sima három szettben győzte le.

A nőknél Serena nyerte a Williams-lányok párharcát, bejutott a legjobby nyolc közé még két amerikai teniszezőnő. Madison Keys idén az Ausztrál Openen bejutott a legjobb nyolc közé is, ahol Venus Williams is legyőzte, ám a következő körben Serena Williams „bosszút állt”.

Coco Vandeweghe Grand Slam-tornán még nem jutott túl a 3. fordulón, Wimbledonban Lucie Safarova legyőzése után megkapta Marija Sarapovát, aki ellen még nem lépett pályára.

Bejutott a negyeddöntőbe Timea Bacsinszky is, aki a román Monica Niculescut szetthátrányból fordítva győzte le.

Wimbledon

Férfiak, 4. forduló:

Novak Djokovics (szerb, 1.)-Kevin Anderson (dél-afrikai, 14.) 6:7(6), 6:7(6), 6:1, 6:4 – kedden folytatják!
Marin Cilic (horvát, 9.)-Denis Kudla (amerikai) 6:4, 4:6, 6:3, 7:5
Stanislas Wawrinka (svájci, 4.)-D. Goffin (belga, 16.) 7:6(3), 7:6(7), 6:4
Richard Gasquet (francia, 24.)-Nick Kyrgios (ausztrál, 26.) 7:5, 6:1, 6:7(9), 7:6(8)
Vasek Pospisil (kanadai)-Viktor Troicki (szerb, 22.) 4:6, 6:7(4), 6:4, 6:3, 6:3
Andy Murray (brit, 3.)-Ivo Karlovic (horvát, 23.) 7:6(4), 6:4, 5:7, 6:4
Gilles Simon (francia, 12.)-Tomas Berdych (cseh, 6.) 6:3, 6:3, 6:2
Roger Federer (svájci, 2.)-R. Bautista Agut (spanyol) 6:2, 6:2, 6:3