Nyert a Veszprém és a Szeged is

Fotó: Tál Dominik/vehirsport.hu

A címvédő MVM Veszprém és az alapszakaszgyőztes MOL-Pick Szeged is győzött a K&H férfi kézilabdaliga szerdai játéknapján, így mindkét együttes százszázalékos a felsőházi rájátszásban. A nőknél hátrányból fordított a Siófok.

Négy nap leforgása alatt harmadik meccsét játszotta a veszprémi férfi kézilabda együttes, amely a Vardar Szkopje elleni BL-negyeddöntő visszavágó és a Vác elleni bajnokit követően szerdán a balatonfüredieket fogadta az NB I felsőházi rájátszásában. A hétfői találkozóhoz hasonlóan Nagy László ezúttal is pihenőt kapott, akihez Lékai Máté is csatlakozott.

A pártatlanság jegyében – Felhő Ferenc és Öcsi Tamás személyében – egy füredi és egy veszprémi játékvezető dirigálta a találkozót.

Javier Sabaté: – Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk, ami a fáradtság következménye. A szünet után feljavult a védekezésünk, s Mikler beállása is lendített a játékunkon. Palmarsson és Guardiola szintén sokat tett ma a sikerhez. Összességében azonban a teljes csapatomat elismerés illeti, hiszen nagyon nehéz szériában vagyunk.

Csoknyai István: – Amíg bírtuk erővel, jól kézilabdáztunk, az utolsó tizenöt percben aztán felőrölt bennünket a Veszprém. Kár a nagyarányú vereségért, mert ez nem volt benne a találkozóban. Összességében azonban csak dicséret illeti a játékosaimat, hiszen nem ijedtek meg a nagy nevektől. Úgy gondolom, hogy nem szégyen a világ legjobb együttesének otthonában kikapni. Sok sikert kívánok a Veszprémnek a kölni négyes döntőben.

[Customads id=646335]

Tatabányán már a szünetben nyolc góllal vezetett a MOL-Pick Szeged, a végére meglett a közte tíz. Jonas Källman 5 gólja mellett Ancsin Gábor és Garcia Robledo 4-4 találatot jegyzett.

Juan Carlos Pastor: – Az első félidőben dőlt el a meccs, ott kiválóan védekeztünk, és nagyobb előnyt szereztünk. A szünet után inkább felváltva estek a gólok. Most a Csurgó elleni hétvégi mérkőzésre készülünk majd, csak utána figyelhetünk a Veszprémmel vívandó bajnokira.

Balogh Zsolt: – Az első 30 perccel lehetünk jobban elégedettek, ott körülbelül a tudásunk 80 százalékát nyújtottuk, ami elég volt a sikerhez. A tatabányaiak fiatal csapattal álltak fel, de így is helyt álltak, elismerés jár nekik ezért. Jó formában vagyunk, de ez nem elég, dolgoznunk kell tovább.

K&H férfi liga, rájátszás, az 1-6. helyért:

MVM Veszprém – Balatonfüred 35-24 (14-15)
Gól: Sliskovic 7, Marguc 6(5), Nilsson 6, Palmarsson 4, Gulyás 3, Iváncsik G. 3, Ugalde 2, Zeitz 2, Guardiola 1, Sulic 1, ill. Zdolik 6, Bóka 4, Győri 4(1), Kasparek 3, Bánhidi 2, Ligetvári 2, Gerdán 1, Gyene 1.

Grundfos-Tatabánya – MOL-Pick Szeged 23-33 (9-16)
Gól: Pásztor Á. 9(4), Vujovics 4, Juhász Á. 3, Bodó 2, Rosta M. 2, Crnoglavac 1, Szöllősi Sz. 1, ill. Källman 5, Ancsin 4, Garcia Robledo 4, Bombac 3, Mindegía 3, Zubai 3, Balogh 2, Csuruvija 2(2), Ilyés 2, Parrondo 2, Thiagus Petrus 2, Vranjes 1.

Csurgó – Vác 27-20 (13-6)
Gól: Hornyák 5(1), Mota 5(2), Nagy M. 5, Hadziomerovics 3, Mikita J. 3, Cavor 2, Faluvégi 2, Pordán 2, ill. Bartók 7(4), Asztrasapkin 5, Pavlovics 5, Pál G. 2, Popovics 1.

Hátrányból fordított a Siófok

A Fehérvár KC a szünetben még hat góllal vezetetett, végül azonban 27-26-ra kikapott a Siófok vendégeként a női kézilabda NB I szerdai helyosztójának első felvonásán.

K&H női liga, az 5-8. helyért, 1. mérkőzés:

Siófok – Fehérvár KC 27-26 (11-17)
Gól: Erdősi 10, El Ghaoui 4, Piedade 4, L. Gonzalez 3, Such 3, Aguilar 1, Németh Cs. 1, ill. Herr A. 7(5), Kazai 4, Mayer 4, Tilinger 4, Hajduch 3, Ishitate 2, Gjorgijevska 1.

Visszavágó: május 11. 18:00, Székesfehérvár.

Forrás: Delmagyar.hu/MKSZ/MTI/Vehirsport.hu