Nyert és csoportelsőként végzett az MKB-MVM Veszprém

kezi_Veszprém, Celje, 440, NASO, Hegedüs

Fotó: NSO.hu, Hegedüs Gábor

Végleg bebiztosította csoportelsőségét az MKB-MVM Veszprém csapata: vasárnap 29-26-ra verte a vendég szlovén Celje gárdáját a férfi kézilabda Bajnokok Ligája utolsó előtti csoportmérkőzésén.

Álomszerűen kezdett a Veszprém, Mikler védései és a jó védekezés alapot adott a 3-0-s nyitányra. 9-9-nél volt lehetősége a szlovénoknak a vezetést megszerezni, de Mikler hárított. A szünetig  15-10-re ellépett az MKB-MVM.

A második félidő első szakaszát 7-2-re elveszítette a Veszprém, majd 22-19 következett. A nagy iramú küzdelem 26-24-ig volt izgalmas, utána a hazaiak bebiztosították sikerüket.

A másik magyar érdekelt, a MOL-Pick Szeged már csütörtökön kikapott Schaffhausenben, de így is csoportmásodikként jut a nyolcaddöntőbe.

MKB-MVM VESZPRÉM–CELJE PL (szlovén) 29–26 (15–10)

VESZPRÉM: MIKLER – Gasper Marguc, SULIC 5, NAGY L. 4, ILICS 5 (2), Terzic, Iváncsik G. 1. Csere: ALILOVIC (kapus), Chema Rodríguez, LÉKAI 3, Gulyás P. 3, Ruesga 2, Zeitz 4, Nilsson 1, Schuch, Ugalde 1.

CELJE: Lesjak – Janc 3, Miklavcic 3, RAZGOR 4, Potenko 2, Sliskovic 2 (1), L. Zvizej 3. Csere: SKOK (kapus), Kodrin, Blagotinsek 2, Zuran 1, Ivic 2, Zarabec, GAL MARGUC 3, Malus 1 (1).