Nyolc gól született a BayArénában, Londonban kikapott a Bayern München

Daniele De Rossi duplázott a BayArénában. Fotó: Kicker.de

Daniele De Rossi duplázott Leverkusenben. Fotó: Kicker.de

A Bajnokok Ligája 3. fordulójának első játéknapján a nyolc mérkőzésen esett 22 gólból 10 találat az E csoportban született. A Bayern München a mérkőzés hajájában bukott el a londoni Emirates-stadionban.

Az első két körben mindössze egyetlen pontot szerző AS Romának fel volt adva a lecke, hiszen Rudi Garcia csapata a Bayer Leverkusen otthonába látogatott. A gyógyszergyári gárda a Bajnokok Ligájában hazai pályán tavaly novemberben kapott ki az AS Monacótól, a franciák egyetlen találatát Lucas Ocampos szerezte.

Kedd este a BayArénában Kassai Viktor fújta a sípot, a magyar játékvezető segítője volt Ring György, Tóth Vencel és Berettyán Péter. Mindjárt a 3. percben Calhanoglu beadásába kézzel ért bele Toroszidisz, így a tötök-görög csatából az előbbi került ki győztesen. A Bayer Leverkusen javára megítélt büntetőt Javier Hernandez, azaz Chicharito vállalta, a mexikói játékos a jobb alsó sarokba helyezett (1-0).

A 19. percben Chicharito elszakadt az olasz védőktől, teljesen üresen kapott egy lapdát 12 méterre a Roma kapujától, elsőre még belerúgta a labdát Szczesny-be, majd a kipattanót már elhelyezte a lengyel kapus mellett (2-0).

Tíz perccel később egy római szöglet után Bernd Leno rosszul öklözte ki a labdát, Kevin Kampl visszafejelte a játékszert, majd Daniele De Rossi mellel maga elé vette a labdát és dadogósan behelyezte a labdát a Bayer kapujába (2-1).

A 38. percben Miralem Pjanic kapu elé beívelt szabadrúgására robban be be De Rossi, aki térddel, combbal juttatta hálóba a labdát (2-2).

Az 54. percben Miralem Pjanic 22-23 méterről óriási szabadrúgásgólt lőtt a bal felső sarokba (2-3). A Roma fordítása után Roger Schmidt előbb a svájci Admir Mehmedit, majd Julian Brandtot cserélte be.

A 73. percben Gervinho remek cselek után önzetlenül tálalt a csereként beállt Iago Falqué elé, aki bal lábbal a kapu jobb oldalába helyezett (2-4). A 25 éves spanyol csatárnak ez volt az első „római” találata.

A 84. percben Kevin Kampl két remek csel után 16 méterről, bal lábbal a jobb felső sarokba bombázta a labdát (3-4). A 25 éves szlovén középpályás első gólját szerezte a Bajnokok Ligájában.

Azonban még mindig nem volt vége a gólgyártásnak, két perccel később Kampl osztotta le a labdát Wendellnek, aki a kapu előtt keresztbe passzolt, az érkező Admir Mehmedi a léc alá vágta a labdát (4-4). A hosszabbításban Chicahrito hagyta ki a meccslabdát.

A montenegrói Nemanja Nikolic és a két gólt szerző Ivan Rakitic. Fotó: Kicker.de

A német és az olasz csapat pontosztozkodása az FC Barcelonának volt a legjobb eredmény. A katalánok a sérült Lionel Messi nélkül utaztak el Fehéroroszországba. A Boriszov Arénában a gólnélküli első félidő legfontosabb momentuma az volt, hogy a 18. percben a megsérült Sergi Roberto helyére be kellett állnia Ivan Rakiticnek. A horvát játékos így ezen a mérkőzésen nem vehette ki a jól megérdemelt pihenőjét, sőt, ha már a pályán volt a második félidőben rúgott két gólt a BATE kapujába.

A 48. percben Neymar a bal szélről cselezett befelé, majd lepasszolt Ivan Rakiticnek, aki 19 méterről, jobb lábbal lőtte ki a jobb felső sarkot (0-1).

A 65. percben egy villámgyors katalán ellentámadás végén Neymar passzolt Rakiticet, aki a kapus mellett a hálóba helyezett (0-2).

Az F csoportban az Olimpiakosz egy góllal nyert Zágrábban, míg az Arsenal és a Bayern München összecsapásán az „Ágyúsok” két „lövéssel” leterítették a bajorokat. A londoni Emirates-stadionban közel 50 ezer néző volt kíváncsi a bajorok vendégjátékára. A gólnélküli első félidő után a második játékrészben a hazaiaknál Arsene Wenger előbb Axel Oxlade-Chamberlaint, majd Oliveir Giroud-t cserélte be.

A 77. percben Cazorla 30 méterről beívelt szabadrúgására borzasztó ütemben és a labda mellett elugorva jött ki a kapujából Manuel Neuer. A kapus mellett feltűnő Olivier Giroud sodorta a kapuba a labdát, a francia csatár nem fejjel, hanem leginkább nyakkal, vállal juttatta a hálóba a labdát, ám a török játékvezető megadta a gólt.

A 94. percben a tétlenkedő németektől Bellerin szerzett labdát, majd a védők mögé kerülve önzetlenül szolgálta ki Mesut Özilt (2-0). A német középpályás legutóbb még a Real Madrid játékosaként szerzett gólt a bajorok ellen 2012. április 17-én Münchenben. Korábban még a Werder Bremen színeiben kétszer is szerzett gólt az Allianz Arénában. Ez két hét múlva akár ismét sikerülhet Mesut Özilnek, hiszen akkor a mai párosítások visszavágóira kerül sor a BL 4. fordulójában.

Bajnokok Ligája, 3. forduló

E csoport:

Bayer Leverkusen-AS Roma 4-4 (2-2)
Gól: Javier Hernandez (4., 11-es, 19.), Kevin Kampl (84.), Admir Mehmedi (86.), ill. Daniele De Rossi (29., 38.), Miralem Pjanic (54.), Iago Falqué (73.)

BATE Boriszov-FC Barcelona 0-2 (0-0)
Gól: Ivan Rakitic (48., 64.)

F csoport:

Arsenal-Bayern München 2-0 (0-0)
Gól: Olivier Giroud (77.), Mesut Özil (90+4.)

Dinamo Zagreb-Olimpiakosz 0-1 (0-0)
Gól: Brown Ideye (79.)

G csoport:

FC Porto-Maccabi Tel Aviv 2-0 (2-0(
Gól: Vincent Aboubakar (37.), Yacine Brahimi (41.)

Dinamo Kijev-Chelsea 0-0

H csoport:

Zenit Szentpétervár-Olympique Lyon 3-1 (1-0)
Gól: Artem Dzuyba (2.), Hulk (56.), Danny (82.), ill. Alexandre Lacazette (49.)

Valencia-KAA Gent 2-1 (1-1)
Gól: Sofiane Feghouli (15.), Stefan Mitrovics (72., öngól), ill. Thomas Foket (4.0)