Nyolcgólos vereség Norvégiától

A magyar női kézilabda-válogatott 30-22-re kikapott a címvédő és Európa-bajnok Norvégia csapatától a németországi világbajnokság B csoportjának első, szombati fordulójában.

Nora Mörk hét gólt szerzett. Fotó: VG.no

A magyar válogatott a Bíró – Bódi, Tóth, Görbicz, Mayer, Zácsik, Schatzl összeállításban kezdte a világbajnokságot, védekezésben Mayert Szekeres váltotta.

Az első gólokat a skandinávok szerezték, majd 2-0 után Zácsik talált be. Több, támadásban elkövetett hiba után leindítottak minket a norvégok, 6-2-nél Kim Rasmussen időt kért a 8. percben. Görbiczet Kovacsics váltotta, érkezett Kovács Klivinyi és Kisfaludy is, a norvégok azonban szélről vagy beállóból rendre eredményesek voltak.

Lundét többször is naggyá tettük, így nem volt remény a fölzárkózásra, 13-5-nél ismét időt kellett kérnünk 18 perc elteltével. Megpróbálkoztunk a két beállós játékkal is 7 támadóval, és így legalább tudtuk tartani a különbséget, hiszen főként Bódi révén bevettük az ellenfél kapuját. Mindez sajnos csak pillanatnyi fellángolásnak bizonyult, félidőben tíz gól volt a különbség (21-11).

Szünet után Janurik érkezett a kapuba, Háfra pedig góllal mutatkozott be, de nem tudtunk közel kerülni az ellenfélhez. Janurik védései és Háfra góljai nyomán 25-17 lett az állás, a 41. percben időt kért az ellenfél, a mieink a komolyabb vereség elkerüléséért harcoltak, hiszen látszott: Norvégiát a mai napon nem lehet legyőzni. A magyar válogatott mindent megtett védekezésben és támadásban is, de látszott: az alapvetően jobb képességű ellenfél jobb napot is fogott ki a mieinknél.

A magyarok következő ellenfele Svédország lesz vasárnap 18 órától.

Női világbajnokság, B-csoport, 1. forduló:

Norvégia-Magyarország 30-22 (21-11)
Bietigheim, játékvezetők: Hansen, Christiansen (dánok).
Norvégia: LUNDE – Skogrand 1, N. MÖRK 7 (3), BRATTSET 4, Kristiansen 2, OFTEDAL 4, Herrem 3. Csere: Grimsbö (kapus), Löke 3, Arntzen 2, Solberg 3, Kurtovic, Jacobsen 1.
Magyarország: Bíró B. – Bódi 3, Tóth G., Görbicz 3 (1), Mayer, Szöllősi-Zácsik 1, Schatzl Nadine 3. Csere: JANURIK (kapus), Szekeres, Kovacsics 2 (1), Kisfaludy 2, Klivinyi, Kovács A. 3 (3), Lukács V. 1, HÁFRA N. 4.

A mérkőzés legjobbja Katrine Lunde lett. Fotó: VG.no

Lengyel siker a magyar csoportban

Lengyelország válogatottja 33-30-ra legyőzte Svédországot a magyar érdekeltségű csoport első fordulójában, szombaton Bietigheim-Bissingenben.

Svéd vezetés jellemezte a remek hangulatú, telt házas mérkőzés első félidejének első felét. Ezután Kinga Achruk irányításával fordítottak a lengyelek, és a szünet előtt már három góllal is vezettek, mert a skandinávok támadásai pontatlanabbá váltak.

A lengyelek a második felvonás elején három egymást követő támadásukat fejezték be egészpályás, üres kapus góllal, ekkor már hat találat volt az előnyük (25-19). Ezután a svédek egy 7-2-es sorozattal felzárkóztak, de a hajrában ismét a – világbajnokságra szabadkártyával kijutott – lengyelek voltak jobbak és pontosabbak.

A mezőny legeredményesebb játékosa Kinga Achruk volt kilenc góllal. Az Érd balátlövője, a svéd Jamina Roberts négyszer talált a hálóba.

Csehország–Argentína 28–22 (15–9)
Svédország–Lengyelország 30–33 (15–17)

Az előző vb-n és az Európa-bajnokságon is második helyezett hollandok meglepetésre két góllal kikaptak a Koreai Köztársaságtól. A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC játékosai közül Yvette Broch és Cornelia Nycke Groot egyaránt három gólt dobott, a Ferencváros légiósai – Danick Snelder és Laura van der Heijden – azonban nem találtak a hálóba.

A brazilok egyszer sem vezettek, és végül 28-28-as döntetlent játszottak Japánnal. A győri Eduarda Amorim nyolc, a kisvárdai Samira Rocha három gólt dobott.

Az olimpiai ezüstérmes franciák nagy meglepetésre csak egyszer, 1-0-nál vezettek a szlovénokkal szemben, és végül egy góllal kikaptak. A Siófok francia légiósa, Estelle Nze Minko kétszer volt eredményes.