Nyolcas döntőben az Eger és a Szolnok

A montenegrói Jadran Carine elleni szerdai győzelemmel két fordulóval a csoportkör vége előtt a ZF-Eger biztosította helyét a férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében, s ez az eredmény a címvédő Szolnok továbbjutását is jelenti.

A Szolnok végig vezetett, sőt a második negyed elején a harmadik találatát szerző, nagyon bekezdő Zalánki Gergő góljával kettővel is ellépet (5–3), de nem tört meg a Spandau. A forgatókönyv szerint egy gól itt, egy ott, avagy tapadt, s többször is az egyenlítésért támadott a rivális.

Hogy ez sokáig nem sikerült, Nagy Viktor érdeme (is), aki nagyokat védett. Elöl sok volt a pontatlanság, a kapufa, a kinti meccsen remeklő Baksa László is védésekkel jelentkezett. Említtet Kis Gábort nem tudták tartani a Spandai védői, sorra hozta a kiállításokat, az ötöst – a harmadik menetben ezt Andrija Prlainovics kihagyta – így lett aztán 7–4 helyett 6–5…

Peter Kovacsevics együttese 8–6-ról egyenlített a záró menetben, szenvedni kellett a sikerért – a következő fórt ennek szellemében jól játszotta meg a Szolnok: a falban Milan Alekszics kapta a labdát, és némi mázlival tette be Baksa kapujába. Kettővel nem sikerült ellépni, de a Spandau meg nem tudott egyenlíteni – Nagy Viktor kétszer is védett, majd a rivális legjobbja, Dedovics a végén a fára ejtett.

Megharcolt a pontokért a Szolnok, amivel hatalmas lépést tett a nyolcas döntőbe jutás felé.

Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője így értékelt: „Örülök a győzelemnek. Alapvetően nem játszottunk rosszul, az első két negyedben csapatszinten lassúak voltunk, hiányzott a gyorsaság, és nagy különbségek voltak a játékosok között. A harmadik negyedben voltunk a legjobbak, akkor el is dönthettük volna a csatát, de furcsa gólokat kaptunk, a nyakunkon maradt a Spandau, amitől egyre bátrabb lett. Nem vagyok elégedett, nem voltunk gyorsak és kellően agresszíven, de nem is vagyok elégedetlen.”

A meccs egyik legjobbja, Kis Gábor elmondta, hogy „Talán jót tett a pihenés, mert biztos pihentebb voltam, mint a keretünk nagy része, akik a válogatottakban meccseket játszottak. A Spandau nagyobb hangsúlyt fektetett a külső emberek lefogására, ami nagyobb teret adott centerben, amit hála istennek sikerült kihasználni.”.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 12. forduló

B csoport:

Szolnoki Dózsa-Spandau Berlin (német) 9-8 (3-2, 1-1, 2-2, 3-3)
Gól: Zalánki 3, Kis G. 3, Younger, Csuk, Alekszics, ill. Saudadier 2, Pjesivac 2, Gielen, Negrean, Dedovics, Stamm.

Marco Avramovic, az Eger (b) és Marko Petkovic, a montenegrói csapat játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B csoportjában játszott ZF-Eger – Jadran Carine mérkőzésen az egri Bitskey Aladár Uszodában. MTI Fotó: Komka Péter

ZF-Eger – Jadran Carine (montenegrói) 8-4 (2-0, 2-1, 1-2, 3-1)
A magyar csapat gólszerzői: Kovács Ge., Hosnyánszky 2-2, Vlahopulosz, Angyal, Bedő, Rasovic 1-1

A két csapat a harmadik fordulóban 4-4-es döntetlent játszott egymással, azonban szerdán az egri összecsapás nagyjából csak a nagyszünetig volt izgalmas, hiszen a hazaiak 4-1-es vezetésük után már nem engedték közel a riválisukat.

Az A csoportban a már biztosan búcsúzó OSC otthon kapott ki a Barceloneta csapatától