Nyolcgólos győri győzelem a Fradi ellen

Zácsik Szandra és Orbán Adrienn - MTI Fotó: Krizsán Csaba

Zácsik Szandra és Orbán Adrienn – MTI Fotó: Krizsán Csaba

A címvédő Győr legyőzte a vendég FTC-t a női kézilabda NB I szerdai rangadóján, és ezzel nagy lépést tett afelé, hogy megnyerje az alapszakaszt.

Az FTC az első fordulóban legyőzte legnagyobb hazai riválisát, ám utána kikapott Dunaújvárosban, ezzel elszállt a pontelőnye. Az utóbbi hat évben aranyérmes győriek remekül kezdtek, az 5. percben már 4-0-ra vezettek. Lassan rendezte sorait a fővárosi csapat, egyenlített, azonban fordítani nem tudott.

Állandósult a házigazdák vezetése, de elhúzniuk nem sikerült, majd a szünetre mégis visszaállt a négygólos előny.

A második félidőt is jól indította az ETO, 19-14-nél időt kért a Ferencváros. A rivális lendülete azonban nem tört meg, és végül magabiztosan győzött.

A sikerrel a Bajnokok Ligájában is címvédő Győr nagy valószínűséggel megnyeri az alapszakaszt, és ezzel a rájátszásban élvezheti majd a hazai pálya előnyét.

A mostani volt az utolsó bajnoki mérkőzés az átépítés előtt álló Magvassy Csarnokban.

Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 29-21 (14-10)
ETO: Löke 6, Kovacsics 5(1), Bulatovic 5, Görbicz 4(3), Amorim 4, Bognár-Bódi 3, Hornyák D., Korsós 1-1.
FTC: Kovacsicz, Zácsik 4-4, Pena 3, Szamoránsky, Steinbach, Tomori 2-2, Szucsánszki, Cifra, Vérten, Szarka 1-1.

MTI Fotó: Krizsán Csaba