Olimpiai A szintet úszott Cseh, Jakabos és Bernek is

Kapas BoglarkaCseh László, Jakabos Zsuzsanna és Bernek Péter is olimpiai A szintes, vagyis riói ötkarikás indulásra jogosító eredménnyel győzött a hollandok eindhoveni nemzetközi úszóbajnokságának pénteki versenynapján.

Az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh László, aki csütörtökön országos csúccsal győzött 50 méter pillangón, a 200 méteres vegyes döntőjében – a viadal honlapjának tanúsága szerint – 1:58.31 perccel lett első, így az eddigi versenycsúcsot is megjavította.

Hasonlóképpen remekelt Jakabos Zsuzsanna, aki akárcsak egy napja 200 méter vegyesen, ezúttal 400-on is diadalmaskodott, 4:37.38 perces ideje ugyanúgy A szintes, mint amivel nyert a fele akkora távon.

A 2016-os nyári játékokra előírt 15:14.77-es szintidőn belül ért célba – a csütörtökön 800 méter gyorson első és a világranglista élére ugró – Bernek Péter is, ő 1500 méteren 15:11.05 perccel győzött.

Dobogós helyen zárt az előző nap 200 méter háton Riót érő idővel nyertes Balog Gábor, neki pénteken ezüstérmet akasztottak a nyakába, mivel az 50 méter hát döntőjében 25.77 másodperccel másodikként ért célba.

Az ötkarikás rajthoz szükséges időt 800 méter gyorson csütörtökön megúszó Kapás Boglárka (a képen) az újabb versenynapon bronzot érdemelt ki 200 méter gyorson (2:00.19) és a dobogó alsó fokára állhatott fel a 400 méter vegyes eredményhirdetésekor Farkas Adél is (4:48.27), aki a nyitónapon 200 méter háton másodikként végzett.

A hollandiai viadal második napján még két magyar szerepelt a döntőkben: Takács Krisztián 100 méter gyorson ötödik (50.23 mp), Kardos Viktória pedig 100 méter mellen hetedik lett (1:11.38).