Olimpiai résztvevő a magyar férfi vízilabda-válogatott

Varga Dániel. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A magyar férfi vízilabda-válogatott kvótát szerzett a riói ötkarikás játékokra azzal, hogy a trieszti olimpiai selejtezőtorna negyeddöntőjében 8-7-re legyőzte a német csapatot.

Benedek Tibor Európa-bajnoki bronzérmes együttese a pénteki negyeddöntőben 8-7-re legyőzte a német csapatot, ezzel biztosította helyét a legjobb négy között, és a riói mezőnyben egyaránt.

[Customads id=646335]

A találkozó elején Erdélyi Balázs szerzett vezetést a magyaroknak, de a hasonlóan eredményes folytatás az ellenfél hatékony védekezése miatt ekkor még elmaradt, több gól nem született az első negyedben. A második felvonásban a németek két gólt szereztek, a különbség ennek ellenére nőtt,  Manhercz Krisztián duplájának, Varga Dénes büntetőjének, és Nagy Viktor védéseinek köszönhetően.

A játék képe egy ideig a folytatásban sem változott, a harmadik negyedben Varga Dénes duplázott, a negyedikben viszont sorozatban négyszer volt eredményes a német válogatott. A magyar csapat sokat hibázott támadásban, de némi szerencsével egy gólt megőrzött korábbi tetemes előnyéből, így váratlanul izgalmas hajrát követően egy góllal nyert.

Varga Dániel: „A nehezén túl vagyunk, ennél könnyebb lesz olimpiát nyerni!”

A trieszti torna elődöntőjében a magyar együttes a Hollandia-Franciaország párharc továbbjutójával találkozik szombaton 19 órakor.

Magyarország – Németország 8-7 (1-0, 4-2, 2-1, 1-4)
Gól: Varga Dénes 3, Erdélyi, Manhercz 2-2, Szivós ill. Nossek, Bukowski 2-2, Real, Restovics, Csuk.

Brazíliában a férfiak mellett a belgrádi Eb-n aranyérmes női válogatott is ott lesz az olimpián. A férfiaknál 12, a nőknél 8 csapat vesz részt az ötkarikás játékokon, a csoportok sorsolását vasárnap, a trieszti viadal döntőjét követően rendezik.

A vízilabda az egyetlen csapatsportág, amelyben a magyarok képviseltetik magukat Rióban.

Bedő Krisztián (elöl) és a német Julian Real a trieszti olimpiai selejtező negyeddöntőjében játszott, Magyarország – Németország férfi vízilabda-mérkőzésen 2016. április 8-án. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Bedő Krisztián (elöl) és a német Julian Real a trieszti olimpiai selejtező negyeddöntőjében. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd