Orbán Viktor gratulált Lubics Szilviának

Lubics_Badwater_01Lubics Szilvia 36:09:12 órás időeredménnyel negyedik lett a 217 kilométeres, extrém nehézségű Badwater ultrafutóversenyen a nők között.

Tisztelt Lubics Szilvia!

A kimagasló teljesítmények mögött mindenre elszánt emberek állnak, de példaképpé csak azok válhatnak, akik kivételes sportemberi magatartásukkal mások számára is erőt és önbizalmat sugároznak.

Ön sportolói pályafutása során már számtlanszor bizonyította, hogy kitartó munkával az is megvalósítható, amit az emberek döntő többsége lehetetlennek tart. Büszkék vagyunk rá, hogy újabb eredményével, amelyet a világ legkeményebb futóversenyén a Badwater Ultramaratonon ért el, ismét dicsőséget szerzett Magyarországnak.

Engedje meg, hogy kiemelkedő helyezéséhez szívből gratuláljak, következő versenyeihez pedig további sok sikert és jó egészséget kívánjak.

Budapest, 2017. július 24.

Őszinte tisztelettel:
Orbán Viktor

Lubics Szilvia a második magyar nő, aki a Badwateren célba ért, az első Pallos Judit volt 2006-ban.

A világ egyik legkeményebb kihívásának tartott Badwater indulói hétfő este három hullámban rajtoltak el a kaliforniai Halál-völgyből. A verseny az Egyesült Államok legmélyebb pontjáról, a tengerszint alatti 85 méteres magasságon elterülő Badwater-medencéből indul, és a 2530 méter magas Whitney-hegy lábánál ér véget. Az útvonal összesen 4450 méter szintemelkedést tartalmaz. A versenyzőknek 48 óra alatt kell teljesíteniük a távot.

A sivatag extrém melege nehezítette a futók dolgát, éjszaka is 40 Celsius-fok körüli hőmérséklet volt, ám nappalra akár 50 fokra is melegedett.