Óriási siker Zágrábban: kupagyőztes a BRSE

BRSEA Békéscsaba nyerte meg a női röplabda Közép-európai Ligát, miután a zágrábi négyes döntő vasárnap esti fináléjában négy szettben felülmúlta a címvédő szlovén Calcit Ljubljana együttesét.

Az első játszmában az első pontokat a Calcit csapata szerezte, majd a csabai lányok felzárkóztak. Az időkérésnél az eredmény 8:4 volt, a következőnél 13:10. A játszma végére felzárkózott a BRSE 24:24-re, majd a játszma végén a Calcit szerezte meg a pontot, így ők nyerték az első szettet.

A második játszmát a Linamar csapata kezdte jól, már az elején elhúztak 2:6-ra, majd 4.8, 4:11. Végig vezetett a BRSE csapata, a szett eredménye 10:25 lett.

A harmadik játszmát is a békécsabai csapat kezdte jobban. Az időkérésnél 5:8-ra vezetett a BRSE. Ezután a Calcit feljött, és egyenlített. Ezután a csabai lányok újra elhúztak, meg sem állva a játszma megnyeréséig 18:25.

A negyedik játszma elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. A BRSE csapata igyekezett a kezében tartani a vezetést. Majd a játszma végéhez közeledve a Calcit csapata átvette a vezetést 19:17, 23:19. Folytatódtak az izgalmak, egyenlítettek a csabai lányok, 23:23. Majd 24:26.

A találkozó 1 óra 51 percig tartott.

Női Közép-európai Liga, négyes döntő (Zágráb):
 döntő:
Linamar-BRSE – Calcit Ljubljana (szlovén) 3-1 (-24, 10, 18, 24)

A 3. helyért:
Nova KBM Branik Maribor (szlovén) – Mladost Zagreb (horvát) 3-2 (24, -19, 15, -25, 5)

Forrás: BEOL.hu