Őrült hajrá a St. James’ Parkban

dwight-gayle-newcastleTíz forduló után a Huddersfield Town vette át a vezetést az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban, miután a Norwich City 4-3-ra kikapott a Newcastle United otthonában.

A St. James’ Parkban több, mint 48 ezer néző volt kíváncsi a Newcastle United és a forduló előtt még listavezető Norwich City összecsapására. Két óriási hazai helyzet és egy kapufa után a 24. percben a skót Matt Ritchie baloldali beadását az érkező Dwight Gayle közvetlen közelről helyezte a Norwich City kapujába (1-0). A 44. percben a skót Graeme Dorrens büntetőből egyenlített ki (1-1).

A második félidő elején Cameron Jerome jobb lábbal emelt, lőtt a bal felső sarokba (1-2). Negyedórával később Jacob Murphy 25 méterről megeresztett lövése után a labda megpattant egy hazai lábon és így védhetlenül, hulló falevélként vágódott a bal alsó sarokba (1-3).

Rafa Benitez a 71. percben rögtön kettős cserét határozott el, a spanyol tréner pályára küldte Isaac Haydent és a szerb Alekszandar Mitrovicsot. Szintén a 71. percben Shelvey előrevágott labdáját Gayle kapásból lőtte a Norwich kapujába (2-3).

A 95. percben az amerikai Deandre Yedlin kapu elé beemelt labdáját a francia Yoan Gouffran bólintotta a hálóba, majd egy perccel később Dwight Gayle 16 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot (4-3). Elképesztő feltámadás volt ez, a Newcastle United 2-3-ról fordított a hosszabbításban.

Dwight Gayle már hét gólnál jár a bajnokságban. A 25 éves angol csatár duplázott a Reading ellen, egy gólt szerzett a Huddersfield Town ellen, míg Bristolban győztes gólt jegyzett Gayle.

A Championshipben szintén 7 gólja van Scott Hogannak (Brentford) és a vasárnap 19. születésnapját ünneplő Tammy Abrahamnak (Bristol City) is. A 190 cm magas londoni játékost a Chelsea adta kölcsön a Bristolnak.

A 22 pontos Huddersield Town és a 20 pontos Norwich City mögött már a harmadik helyen áll a 19 pontos Newcastle United. Rafa Benitez csapata szombaton a sereghajtó Rotherham United otthonába látogat.

Championship, 10. forduló:

Newcastle United – Norwich City 4-3 (1-1)
Gól: Dwight Gayle (24., 71., 90+6.), Y. Gouffran (90+5.), ill. G. Dorrans (44., 11-es), C. Jerome (52.), Jacob Murphy (69.)