Őrült mérkőzésen verte a Juve a Romát

Soccer: Serie A; Juventus-RomaElképesztően izgalmas, indulatos mérkőzésen őrizte meg hibátlan mérlegét a Juventus legnagyobb riválisával, a Romával szemben a Serie A 6. fordulójában.

Összesen három büntető és két kiállítás „nehezítette” Gianluca Rocchi játékvezető dolgát a csúcsrangadón, amelyet a zebrák végül Leonardo Bonucci gyönyörű kapásgóljával nyertek meg.

A 26. perben Pirlo rúghatott szabadrúgást huszonhárom méterről, ám csavarása a tizenhatos vonalán álló Maicon karján pattant meg. Carlos Tévez magabiztosan értékesítette a büntetőt (1-0).

Öt perccel később Lichsteiner rántotta le Francesco Tottit, a vendégek javára megítélt tizenegyest a rómaiak csapatkapitánya lőtte be Gianluigi Buffon kapujába (1-1). A 44. percben Gervinho egy remek testcsellel indította Juan Iturbét a zebrák védőinek gyűrűjében, az argentin pedig kilőtte a rövid sarkot  (1-2).

Az első félidő hosszabbításában Pjanic rúgta fel Pogbát, a büntetőt ismét Tevez értékesítette (2-2).

A szünetben Massimiliano Allegri a megsérült Caceres helyére Angelo Ogbonnát állította be.

A 86. percben Leonardo Bonucci kapásból lőtt a jobb alsó sarokba (3-2).

Két perccel később felpörögtek az események, Morata csúszott rá érthetetlen módon Manolaszra, aki érthető módon felkapta a vízet a megmozdulásra. Az ezt követő csetepaté  – amelyből meglehetősen sokan kivették a részüket – után mindkét játékos piros lapot kapott.

Serie A, 6. forduló:

Juventus-AS Roma 3-2 (2-2)
Gól: Tévez (27., 45+3. – mindkettőt 11-esből), Bonucci (86.), ill. Totti (32., – 11-esből), Iturbe (44.)
Kiállítva: Morata (88.), ill. Manolasz (88.)