Összejött az újabb Nadal-Federer összecsapás

Roger Federer - Fotó: ausopen.org

Roger Federer – Fotó: ausopen.org

Az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokságon szerdán a férfiaknál és a nőknél is kialakult a legjobb négy mezőnye.

Novak Djokovics és Ana Ivanovics keddi kiesése után nem maradt szerb teniszező versenyben, ám Európa keleti részét a nőknél további négy teniszezőnő képviselte, míg a férfiaknál a bolgár Grigor Dimitrov készült óriási meglepetésre.

A dolog olyannyira jól sikerült, hogy Dimitrov rögtön az első játszmát elvette Rafael Nadaltól. A világelső spanyol teniszező továbbra is a bal kezén lévő óriási vízhólyagokkal küzdött, ami bizonyos  mértékig befolyásoltamai játékát, állapotát. A következő két játszmában sem adta meg magát a bolgár játékost, kit csak a rövidítésben tudott legyőzni Nadal. Végül a negyedik szettben roppant össze Dimitrov.

Más volt a helyzet Andy Murray és Roger Federer összecsapásán, ahol a svájci hozta az első két szettet, ám a skót játékos nagyon felszívíta magát. Murray a harmadik szettben két meccslabda hárításával maradt játékban, majd szépített. Federert azonban ez sem ingatta meg, a svájci klasszis fénykorát idézve hozta a mérkőzést. A Melbourne-ben először 2004-ben győztes Federer zsinórban 11. alkalommal jutott be az Ausztrál Open elődöntőjébe.

Melbourne-ben két év után ismét összejött a Rafael Nadal-Roger Federer mérkőzés, amúgy az állás 22-10 a spanyol teniszező javára. A 2012-es elődöntőben Nadal 6:7(5), 6:2, 7:6(5), 6:4 arányban nyert, azóta Federer mindössze egyszer tudta legyőzni a spanyolt, miközben négyszer kikapott Rafától. A két évvel ezelőtti Ausztrál Open elődöntője óta azonban Grand Slam tornán nem játszott egymás ellen a két világklasszis. Federer egy éve a melbourne-i elődöntőben a most legyőzött Murray-től kapott ki (4:6, 7:6, 3:6, 7:6, 2:6).

Rafael Nadal 2009-ben nyerte meg az Ausztrál Opent, a döntőben éppen a már háromszor győztes Federert (2004, 2006, 2007) múlta felül 7:5, 3:6, 7:6(3), 3:6, 6:2 arányban. A spanyol játékos azóta két éve jutott be ismét a fináléba, de öt játszmában kikapott Novak Djokovicstól (7:5, 4:6, 2:6, 7:6, 5:7).

A nőknél sem lesz címvédés az Ausztrál Openen, ugyanis Victoria Azarenkát a lengyel Agnieszka Radwanska állította neg a negyeddöntőben. A pontosan két óra hosszúságú mérkőzésen Radwanska hatszor vette el ellenfele adogatójátékát. Azarenka 2012-ben és 2013-ban is megnyerte az Ausztrál Opent. Agnieszka Radwanska következő ellenfeleDominika Cibulkova lesz, a szlovák lány a negyeddöntőben a 11. helyen kiemelt Simona Halepet búcsúztatta.

A 22 éves román lány először játszott Grand Slam-torna negyeddöntőjében. Cibulkova Marija Sarapova skalpjának megszerzése után először jutott be GS-torna elődöntőjébe. Cibulkova 2010-ben a US Open negyeddöntőjében Caroline Wozniackitól kapott ki, egy évvel későb Wimbledonban Marija Sarapova állta a szlovák lány útját, majd 2012-ben a Roland Garros negyedöntőjében Samantha Stosur volt a végállomás.

Dominika Cibulkova és Agnieszka Radwanska eddigi hat mérkőzéséből csak egyet nyert meg a szlovák lány. Ők ketten először 2006-ban a budapesti WTA-torna selejtezőjében játszottak egymás ellen. Egy éve a Sydney-ben rendezett torna döntőjében Radwanska 6:0, 6:0 arányban nyert, ám a stanfordi fináléban Cibulkova szetthátrányból fordítva visszavágott lengyel ellenfelének (3:6, 6:4, 6:4). Tokióban azonban ismét A. Radwanska hagyta el győztesen a pályát (6:3, 6:4).

Ausztrál Open, negyeddöntő:

Férfiak:

Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Grigor Dimitrov (bolgár, 22.) 3:6, 7:6(3), 7:6(7), 6:2
Roger Federer (svájci, 6.)-Andy Murray (brit, 4.) 6:3, 6:4, 6:7(6), 6:3

Elődöntő:

Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Roger Federer (svájci, 6.)
Tomas Berdych (cseh, 7.)-Stanislas Wawrinka (svájci, 8.)

Nők:

Dominika Cibulkova (szlovák, 20.)-Simona Halep (román, 11.) 6:3, 6:0
Agnieszka Radwanska (lengyel, 5.)-Viktoria Azarenka (fehérorosz, 2.) 6:1, 5:7, 6:0