Összeomlott a női kézilabda-válogatott

Női kézilabda Eb – Magyarország – DániaA női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében a magyar női kézilabda-válogatott tehetetlen volt Dániával szemben.

Bár a dánok már az első játérész derekán ötgólos előnyre tettek szert, a mieink egy remek hajrával visszahozták magukat a meccsbe. Érdekesség, hogy a mérkőzés elején több, mint hat percig nem született magyar gól, míg a szünet előtt a dánoknak volt egy hatperces gólcsendjük. Sőt, a második játékrészt is a mieink kezdték jobban, ám 11-11-es állás után összeomlottak a mieink.

Pontosabban a dánok állandó „vészkapussal” felállva játszottak, azaz minden támadást hét játékossal indítottak meg a magyar csapat ellen. Németh András egyszerűen leblokkolt, fogalma sem volt hogyan válaszoljon erre a taktikai húzásra.

A dánok elhúztak 22-15-re, ami után már csak kóvályogtak a pályán a magyar játékosok. Egyedül a mindössze 18 éves Tóth Gabriella lőtt egy-két szemtelen gólt, míg a kapuban brillírozó Kiss Éva egy nagyarányú vereségtől mentette meg Németh András csapatát.

A csoport utolsó mérkőzésén az eddig százszázalékos Norvégia ellen játszik a magyar-válogatott. Szerdán az olimpiai bajnok és már biztos elődöntős norvégok ellen a remélt és elvárt hat közé jutásért pontot, de inkább pontokat kell szerezni, máskülönben akár a középdöntős csoport ötödik helyére is visszacsúszhat a csapat, és akkor összesítésben csak kilencedik vagy tizedik lesz.

Line Anna Ryborg Jörgensen és Szucsánszki Zita. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Németh András szerint a támadójáték volt gyenge: „Ennyit engedett most nekünk az ellenfél. Volt egy nagyszerű teljesítmény a kapuban Kiss Éva személyében, ő már hosszabb ideje jól teljesít. Sajnos elveszítettük a koncentráltságunkat, sok volt az eddigi mérkőzések terhelése. Az összes kipattanó az ellenfélé volt, támadásban sok volt a bizonytalanság, a rossz vállalkozás. Az akaraterővel nem volt gond, de a dánok ellen ez kevés.”

Kiss Éva„A védelmünk jó volt, csak 23 gólt kaptunk, ez jónak mondható, ám a támadójátékban javulnunk kell.”

Jan Pytlick, a dánok szövetségi kapitánya nagyon elégedett volt csapata védekezésével, és a hét a hat elleni vészkapus játékkal is

Női kézilabda Európa-bajnokság

Középdöntő, I csoport (Debrecen)

2. forduló:

Dánia-Magyarország 23-20 (11-9)
Debrecen, Főnix csarnok, 4800 néző, v: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
Gól: L. Jörgensen 6, Kristiansen 5/3, Kviesgaard 2, Thorsgaard 2, Fisker 2, Burgaard 2, Gravholt 1, Holmsgaard 1, Norgaard 1/1, Spellerberg 1, illetve Tomori 5, Tóth 5, Triscsuk 4/2, Kovacsics 2, Kovacsicz 2, Mayer 1, Bulath 1.

Románia-Spanyolország 22-20 (9-14)
Norvégia-Lengyelország 26-24 (11-15)

Az állás: 1. és már elődöntős Norvégia 8 pont, 2. Dánia 5, 3. Spanyolország 4 (102-99), 4. Magyarország 4 (95-92), 5. Románia 3, 6. Lengyelország 0

Az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik az Eb ötödik helyéért játszik.