Öt címvédés az országos bajnokság első napján

Zsivoczky-Farkas Györgyi 622 cm-re nyerte meg a távolugrást. Fotó: Mérei László/atletika.hu

Zsivoczky-Farkas Györgyi 622 cm-rel nyerte meg a távolugrást. Fotó: Mérei László/atletika.hu

Az atlétikai fedettpályás országos bajnokság első napján 11 döntőre került sor, a győztesek biztos elsőként állhattak fel a dobogóra, szorosabb végküzdelmet a hölgyek 60 méteres és 1500 méteres befutója hozott.

A további dobogós helyezésekért több versenyszámban alakult ki látványos küzdelem, a gyorsan pergő program során öten védték meg tavalyi bajnoki címüket, és nyolc idei legjobb eredmény született.

– Elsődleges célom a bajnoki cím megvédése volt – mondta a szombati nap első aranyérmese, az 5000 méteres gyaloglásban győztes, Rió-ra készülő  Helebrandt Máté. – Az időeredmény most másodlagos volt számomra, mert az eddigi felkészülésemet sérülések akadályozták.  A mai verseny előtt is csak három hetet tudtam megfelelően edzeni, így a 20 perchez közeli idő meglepetés számomra. Innen rögtön megyünk egy tíznapos edzőtáborozásra Tatára. Ha az elkövetkezendő hetek megfelelően alakulnak, akkor lehet, hogy rajthoz állok az 50 km-es OB-n, de Podebradyban  és Békéscsabán már mindenképpen jó formában szeretnék lenni.

– Tudtam, hogy nagy verseny lesz Kaptur Évával, minél jobbat szerettem volna futni,és  tudtam, a hogy a rajt fog dönteni, mint 60 méteren  általában közöttünk nyilatkozta a legrövidebb vágtaszám  döntője után a bajnoki címét szintén megvédő Nguyen Anasztázia. – Két hete Éva rajtolt jobban, most nekem sikerült. A téli idényben még a fedettpályás vébén szeretnék egy jó időt futni, jelenleg nyáron az EB a fő verseny, de szeretnék egy olimpiai szintet is futni. A tavaly nyári sérülésemből felépültem, folyamatosan tudtam készülni, nagyon jól sikerült a januári Dél-Afrikában eltöltött edzőtáborom is.

A két jelentős világversenyre készülő atléta mellett megvédte tavalyi első helyét az idei legjobbat futó Sipos János (60 m 6.74 mp), a magasugró Bakosi Péter (209 cm) és a szintén idei legjobbat teljesítő rúdugró Juhász Fanni (400 cm).