Öt góllal diadalmaskodott a Ferencváros

FTC_pesterzsebetA Ferencváros öt góllal legyőzte hazai pályán a Dunaújvárost a jégkorong MOL Liga keddi játéknapján. A Fehérvár AV19 és a MAC Budapest is nyert Erdélyben.

Miskolci skalpja után újabb fontos pontokat szerzett az FTC, ezúttal hazai pályán aratott nagyarányú győzelmet tabellaszomszédja felett.

A házigazdánál Ágoston, Dunaújváros kapujában Lindoff kezdett, az első harmadban utóbbinak volt lényegesen több dolga. A második perc elején mégis a DAB szerzett vezetést Bushbacher szólója végén, de még ebben a minutumban jött a válasz is, Papp Csaba tette a kapuba Lévai kipattanóját. A fordítás sem váratott sokáig magára, Tendler óriási kapuvasát követően Luomala fordult be jól a kapu elé a 7. percben. Nem sokkal később Schellin adott középre egy korongot, Rafaj laposan lőtt, Lindoff letérdelt, a korong mégis átjutott a mamutján. A harmad vége előtt Hietamaki lőtt szorított helyzetben, a korong átcsorgott az újvárosi hálóőrön, Luomala eszmélt a leghamarabb és a kapuba ütötte a pakkot.

Kapust cserélt és összeszedte magát a DAB a középső játékrészre, igaz ehhez kellett az is, hogy a Fradi sorra eladta a korongot. A kiállításokkal tarkított harmad egyetlen gólját Borbás jegyezhette, egy ártatlannak tűnő kapuraemelés után Ágoston előtt pattant le a korong, és megtréfálta a hálóőrt. Vitatott helyzet is akadt, Kiss lövése a belső vasról jött vissza a hazaiak szerint, de a játékvezető nem így látta.

Felrázta csapatát Greg Lindqvist a szünetben, meg is lett az eredménye. Rafaj szerzett korongot az újvárosi kapu mögött, befordult vele, és Duschek korcsolyája mellett a sarokba helyezett. A következő támadásból Luomala lőtt óriási gólt. A harmad derekán Schellin szerezte meg a zöld-fehérek hetedik gólját, egy kipattanó lövést kotort be a kapuba. A végére is maradt helyzet, Borbás fegyelmezetlensége miatt hátrányba került az újvárosi csapat, de Luomala és Tendler is elvétette a helyzetét, így az eredmény változatlan maradt.

Greg Lindqvist, FTC: „Az első harmad véleményem szerint egyben volt, a második viszont szörnyűre sikerült. A harmadik harmadnál, amikor 5-2-t mutatott az eredményjelző, eldőlt a meccs. Mind a 20 játékosunk pályára lépett. Nagyon örülünk a három pontnak, de máris itt a derbi, nem lehet lazítanunk. A magam és a csapat nevében is kívánok sikerekben gazdag boldog új évet mindenkinek.”

Lee Gilbert, DAB: „Greg nagyon jó edző, rendkívül jól motiválja a csapatát. A Fradi első sorában Tendler és Loumala életveszélyes. A csapatomtól kértem, hogy erőltessék a testjátékot ellenük, mert ha nem, ki fogunk kapni. A második harmadban lett volna lehetőségünk szorosabbá tenni a meccset, de nem sikerült. Gratulálok a Ferencvárosnak.”

MOL Liga:

FTC-Dunaújvárosi Acélbikák 7-2 (4-1, 0-1, 3-0)
Gól: Papp Csaba (2.), Marko Luomala (7., 20., emberelőnyben), Rafaj Attila (17., 44.), Linus Schellin (51.), ill. Philip Busbacher (2.), Borbás Gergely (23.)

SC Csíkszereda (román)-MAC Budapest 3-4 (1-2, 1-0, 1-1, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Kalvis Ozols (9., 22., kettős emberelőnyben), Kirils Tambijevs (49., emberelőnyben), ill. Tomás Klempa (1.), Nagy Krisztián (4., 64.), Ian McDonalnd (45.)

Corona Brasov (román)-Fehérvár AV19 0-4 (0-1, 0-0, 0-3)
Gól: Szabó Bence (13.), Preston Shupe (43., emberelőnyben), Mitchell Holmberg (58., emberelőnyben), Bebcze Tihamér (59.)

Janis Kalnins 21 brassói lövést hárított.