Öt góllal nyert Nagymihályon az Alba Fehérvár KC

Kazai Anita (34) és Jelena Lavko (7) küzd a kapura törő Katsiaryna Dubautsovával. Fotó: TASR

Az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapata öt góllal győzött a szlovák Iuventa Michalovce vendégeként vasárnap az EHF Kupa harmadik fordulójának első mérkőzésén.

Biljana Bandelier góljával indult a nagymihályi mérkőzés, majd Sipeki védte Levchenko büntetőjét. Aztán Jelena Lavko átlövésével, és Tilinger betörésgóljával ellépett kettővel a Fehérvár. A Iuventa Michalovce azonban hamar egyenlített, majd Perederiy lerohanástalálatával először vezettek a hazaiak. Kazai Anita és Claudine Mendy is gyors indítás után volt eredményes, így nyolc perc után ismét a Fehérvár vezetett.

A 14. percben Dubautsova harmadszor vette be Herr Orsolya kapuját, így ismét hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Majd jött egy remek fehérvári blokk, Kazai gyűjtötte be a labdát a félpályánál egy szlovákkal a nyakán, de szélső még időben észrevette az induló Mendyt, aki egyenlített, negyedóra után 8-8 volt az állás.

A 18. percben a két norvég játékvezető befújta az első fehérvári büntetőt, – Levchenko a túloldalon ekkor már túl volt három próbálkozáson – amit Lavko azonban kihagyott. A félidő utolsó tíz perce vendégvezetéssel érte a csapatokat, de Chernova emberhátrányban egyenlített, Deli Rita pedig időt kért.

Alig több mint öt perccel a szünet előtt a csereként beszálló Elena Gjorgjijevska szerezte meg első gólját, majd remekül passzolt és csinálta meg a helyet Bandelier-nek, majd ismét a macedón átlövő talált be, és ismét kettővel vezetett az Alba. Időt kért a haza csapat, aminek legfőbb oka Mendy ötödik találata, illetve az immár háromgólos hátrány. Erre tett még rá kettőt Deli Rita csapata, előbb Tilinger Tamara majd Kazai is betalált. Három perccel a vége előtt 16-11-re vezetett a Fehérvár. Nem segítette a hazaikat, hogy mínusz ötnél Holesova nagyon mellé dobott egy hétméterest. Gjogjijevska pedig emberhátrányból is eredményes volt, majd Perederiy kozmetikázta az eredményt a szünet előtt, amikor is 12-17-et mutatott a kijelző a mérkőzést a helyszínen megtekintő mintegy negyven fehérvári drukker legnagyobb örömére.

A második félidőre a hazaiak váltottak a kapuban, Lafuente helyét a szlovák válogatott Medvedova vette át. De Bandelier hamar felavatta az „új” hálóőrt, a szerb-francia átlövő védőjét lerázva tört és talált be. Habankova értékesített egy büntetőt, de Gjorgjijevska szinte azonnal válaszolt, majd a 38. percre megdobta saját maga hatodik, csapata huszonegyedik gólját, ekkor nyolccal ment a Fehérvár.

A Michalovce Holesova és Levchenko két találatával jött közelebb, a fehérvári helyzetek pedig ezúttal rendre kimaradtak ezekben a percekben. A 42. percben Rebicova sikeres lövése után már csak néggyel vezetett az Alba Fehérvár KC, Deli Rita ki is kérte második idejét.

A hétperces fehérvári gólcsendet Pelczéder Orsolya törte meg, majd Wollingerova válaszolt. Negyedórával a vége előtt Levchenkónak köszönhetően háromgólosra olvadt a Tilingerék előnye. Ennél közelebb azonban nem tudott jönni a hazai gárda, Ishitate is betalált, ezzel pedig visszaállt a háromgólos differencia.

Az utolsó tíz percbe 24-20-as vendégelőnnyel érkeztek a csapatok. Bandelier negyedik találatát követően pedig ismét, biztonságos, ötgólos távolságba lökte magától ellenfelét az Alba. Öt perccel a vége előtt Bandelier és Gjorgjijevska játszott össze egymással pazarul, utóbbi hetedik gólját lőtte a találkozón, 22-27-re módosította ezzel az állást a macedón játékos.

A visszavágót egy hét múlva játsszák Székesfehérváron, a párharc továbbjutója jut be a 16-os csoportkörbe.

EHF Kupa, 3. forduló, 1. mérkőzés:

Iuventa Michalovce (szlovák) – Alba Fehérvár KC 23-28 (12-17)
Gól: Levchenko 6, Perederiy 4, Dubautsova 3, Wollingerova 3, Chernova 2, Habankova 1, Rebicova 1, ill.Gjeorgijevska 8, Bandelier 5, Mendy 5, Kazai 3, Pelczeder 2, Tilinger 2, De Oliveira Piedade 1, Lavko 1, Mayuko 1.

Forrás: sport.szekesfehervar.hu