Öt szettben nyert a magyar női röplabda-válogatott a finnek ellen

HUN_Talas_LiliomA magyar női röplabda-válogatott öt játszmában legyőzte Finnország együttesét a Lengyelországban zajló, második Európa-bajnoki selejtezőtorna nyitónapján, így négy mérkőzés után nyolc ponttal továbbra is a második helyen áll a csoportban.

A magyar válogatott magabiztosan kezdte a mérkőzést, az első játszmát végig uralta, s bár 24-20 után a finnek nehezen adták meg magukat, végül 25-23-ra megnyerte ezt a szakaszt Jan de Brandt együttese.

A folytatás viszont nem alakult jól, a második játékrészben ugyanis a remek mezőnymunkát felmutató finnek könnyedén egyenlítettek, majd a harmadikban 9-3-as magyar vezetés után sorozatban tíz pontot elérve fordítottak. Ebben a szettben nagyon hullámzó volt a játék, egy jobb finn periódust nagyszerű magyar szakasz követett, a végjátékban pedig 20-23-ról, sorozatban öt pontot elérve nyertek 25-23-ra Horváth Dóráék.

A negyedik szettben gyorsan előnybe került a magyar együttes, és magabiztosan haladt a győzelem felé, ám 20-17 után ismét sok hiba csúszott a játékába, rossz fogadások, pontatlan feladások és hatástalan ütések jellemezték ekkor a csapatot, amely így 25-22-re elbukta a szettet.

A döntő játszmában a magyar csapat ismét gyorsan előnybe került, ezúttal azonban egészen a végéig megtartotta előnyét, s ezzel megnyerte a találkozót.

Jan De Brandt: – A meccsen többször is megjártam a mennyet és a poklot is. A végállomás szerencsére a menny volt. Nem volt igazi alapjátékunk és rengeteget hibáztunk, de így is 3:1-re kellett volna nyernünk a meccset, azonban a negyedik szett végére megint jött a pokol, hiába domináltunk szinte végig. Szerencsére az ötödik játszmában megint mi voltunk a jobbak, most ez egy ilyen mérkőzés volt.

Tapio Kangasniemi:
 – Bosszantó volt ez a vereség, mert ezt a meccset akár meg is nyerhettük volna. Hihetetlen hullámvölgyei voltak mindkét csapatnak, s a végén sajnos mi jöttünk ki ebből rosszabbul. Mindegy, nem adjuk fel, még akkor sem, ha csak matematikai esélyünk maradt…

Európa-bajnoki selejtező, 2. torna, 1. forduló:

Magyarország-Finnország 3-2 (23, -18, 23, -22, 9)
Magyarország: Szakmáry 25, Liliom 6, Nagy E. 1, Horváth D. 16, Kötél Zs. 1, Dobi 14. Csere: Molcsányi (liberó), Bleicher, Tálas 1, Villám, Pintér 5, Dékány 9. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.
Finnország: Alanko 3, Vilponen 4, Öhman 11, Korhonen 23, Kosonen 17, Pihlajamäki 12. Csere: Koskelo (liberó), Koljonen (liberó), Karhu 9, Heikkiniemi, Bjärregard-Madsen. Szövetségi kapitány: Tapio Kangasniemi.

Lengyelország-Észtország 3-0 (19, 17, 17)

Az állás: 1. Lengyelország 12 pont, 2. Magyarország 8, 3. Finnország 2 (5-12), 4. Észtország 2 (4-11)