Ötgólos hátrányban a Ferencváros

Fotó: Halmágyi Zsolt/sportfoto.ro

A Ferencváros 30-25-re kikapott a címvédő román CSM Bucuresti otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének pénteki, első mérkőzésén.

Támadásban nagy lendülettel kezdett mindkét csapat, védekezésben viszont egyik sem játszott hatékonyan. A Dunaferr egykori kapusa, Paula Ungureanu becserélése jó döntésnek bizonyult hazai részről, először a 16. percben alakult ki egygólosnál nagyobb előny valamelyik fél javára (10-8).

A bukarestiek egyre jobban semlegesítették az FTC akcióit, és mivel a másik kapu előtt pontosan játszottak, kisvártatva már öt góllal vezettek (16-11). A vendégek ebben az időszakban hat perc alatt csak egyszer voltak eredményesek.

A Ferencváros csapatkapitánya, Szucsánszki Zita vállfájdalmai miatt nem léphetett pályára, de a posztján játszó Kovacsics Anikó remekül teljesített – mind a nyolc lövése gól lett -, vezérletével együttesének a szünetig sikerült némileg felzárkóznia (17-15).

A második felvonás elején tartotta a lépést a címvédő románokkal a magyar csapat, de később hat percig nem talált be. Az első félidőhöz képest mindkét oldalon hatékonyabbá vált a védekezés, ezért kevesebb gól született, de a nagy iram megmaradt.

Szikora Melinda védéseinek, valamint a spanyol Nerea Pena góljainak köszönhette az FTC, hogy ellenfele egy ideig nem tudott meglépni, a rendkívül magas hőfokú hajrát azonban sokkal jobban bírták a bukarestiek, így ötgólos előnyt alakítottak ki a jövő szombati visszavágó előtt, amit a BOK (volt Syma) Csarnokban rendeznek.

A Ferencváros végül csupán 51 százalékos támadási hatékonysággal zárta a találkozót. A CSM Bucuresti legeredményesebb játékosa a svéd Isabelle Gulldén volt tíz találattal.

Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

CSM Bucuresti (román) — FTC-Rail Cargo Hungaria 30-25 (17-15)
Bukarest: Ungureanu, Grubisic, Iordache (kapusok), Ayglon 2, Bazaliu 2, Böhme, Bradeanu 2, Curea, Dache, Gulldén 10 (4), Lobach, Manea 2, Martin 7, Mehmedovics 4, Niombla 1, Torstensson. Edző: Per Johansson.
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi, Hornyák D., Jovanovics, Kovacsics 11 (5), Lukács 4, Mészáros, Monori, Pena 5, Schatzl 2, Snelder, Szarka 1, Szekeres, Szucsánszki, Zácsik 2. Edző: Elek Gábor.