Ötödik lett a magyar páros a férfiak váltóversenyében

Fotó: Róth Tamás

Ötödik helyen végzett a Tibolya Péter, Tomaschof Soma páros a férfiak váltóversenyében a berlini öttusa-világbajnokságon.

A magyarok a 2×100 méteres úszást követően még csak tizenharmadikak voltak a 18 kettőst felvonultató mezőnyben, de hetedik helyet érő vívásukkal felzárkóztak kilencediknek, majd hibátlanul – kis időtúllépéssel – mentek végig a lovaspályán, így a kombinált számot már hatodikként kezdhették meg, 12 másodperccel az akkor bronzérmes pozícióban álló lengyelek után.

A váltótagokra 2×800 méteres futás és két lövészet várt. Tibolya, aki az egész idény során lábsérüléssel bajlódott, jól indult, mindjárt az első lövészetnél olasz és kínai riválisa elé került. A második sorozatánál ugyan többet hibázott, de így is negyedikként indította Tomaschofot. A mindössze 19 éves – még csak elsőéves junior – társa az első lövészetnél kicsit bizonytalankodott, emiatt felzárkózott rá az ukránok második versenyzője, majd a következő lövészetet követően már ötödik volt, ezt a helyezést viszont a végéig megtartotta.

Tibolya Péter az MTI-nek nyilatkozva emlékeztetett rá, hogy a bal sípcsontjában következett be fáradásos törés az év elején, majd mikor ebből felépült, továbbra is fájt a lába, és kiderült, csontkinövése van.
„Kis túlzással azt mondhatnám, január óta nem volt olyan napom, hogy ne éreztem volna fájdalmat. Csillapítókkal be tudtuk állítani, hogy verseny közben ezt ne érezzem, de most, hogy már kezd kihűlni, megint érzem, hogy nincs rendben a lábam. Holnap megyek haza, két nap múlva megműtik, azt mondták, két hónap a felépülés” – utalt arra, hogy számára véget ért a szezon. Ugyanakkor hozzátette: a váltóversenyben nyújtott szereplésükkel összességében elégedett.

A vb-újonc Tomaschof Soma elismerte, hogy vívásának akadt olyan szakasza, amelyben elbátortalanodott és a lövészetében sem volt minden tökéletes, de mint mondta, kezdésnek azért ez így nem volt rossz.

A versenyt nagy küzdelemben a németek nyerték meg, akik a negyedik helyről futottak az élre.

Férfi váltó, világbajnok:

Németország (Alexander Nobis, Marvin Faly Dogue) 1544 pont
2. Oroszország (Alekszandr Kukarin, Kirill Beljakov) 1540
3. Lengyelország (Szymon Staskiewicz, Jaroslaw Swiderski) 1520
…5. Magyarország (Tibolya Péter, Tomaschof Soma) 1494 (úszás: 1:57.13 perc/349 pont, vívás: 19 győzelem/15 vereség/220 pont, lovaglás: 291 pont, lövészet-futás: 11:06.50 p/634 pont)