Otthon győzött a Fehérvár, a Kontinentális Kupában javított a Miskolc

AVS_VSVA Fehérvár AV19 5-3-ra nyert a vendég Villach ellen az osztrák jégkorongliga (EBEL) szombati fordulójában.  A MOL Ligában a Ferencváros és a MAC Budapest is legyőzte erdélyi ellenfelét. Szapanos Dávid három gólt szerzett HSC Csíkszereda ellen.

A Fehérvár AV19 kétgólos hátrányból felállva, magabiztos győzelmet aratott a Villach ellen.

Az 5. percben góllá érett a látogatók fölénye, Alagic talált be egy szerzett korongból (0-1). A gól után is az történt a jégen, amit villachiak akartak, négy perccel később Rajnának már másodszor kellett maga mögé nyúlni, ezúttal Schofield zörgette meg a fehérvári hálót (0-2). A harmad hátralevő része, az utolsó öt perc kivételével, vendégfölénnyel telt, de két perccel a vége előtt Kevin Wehrs gólja visszahozta a reményeinket (1-2).

A 26. percben góllá érett a Volán-fölény, Nagy Gergő passzából Vincze Péter egalizált (2-2). Az első játékrész tükörképét láthatták a szurkolók, 2-0-s vezetése után a VSV teljesen elveszítette a fonalat. A 35. minutumban Kovács Csaba góljával fordított a Fehérvár AV19 (3-2), a játékvezetők hosszas tanakodás és videózás után érvényesnek ítélték a találatot. Pár perccel később Kóger Dániel lőtt, a korong pedig a kapuvasról vágódott a hálóba (4-2).

A 48. percben Kinasewich átadásából Kovács Csaba megszerezte saját maga második, együttese ötödik gólját (5-2). A lényegi kérdések ezzel eldőltek, a Villachban már nem volt elég erő, hogy visszajöjjön a meccsbe. Az utolsó percek már az örömhokiról szóltak, ebbe csak Dustin Johner rondított bele kicsit, aki megszerezte a vendégek harmadik találatát (5-3).

Rob Pallin: „Az első harmad első tíz percében szív nélkül játszottunk, a második tíz percben pedig fél szívvel. Ez nem elég. A második és az első harmad közötti fő különbség az volt, hogy ekkor szívvel-lélekkel jégkorongoztunk. Tudtam, hogy a Villach nagy szívvel fog kijönni a harmadik harmadban, és ez így is történt. Ez egy nagy győzelem, tényleg az. A közelmúltban nem mentek jól a dolgok, de a srácok nagyon keményen dolgoztak eddig is. A közelmúltban nem volt két egymást követő meccs, ahol ne kellett volna változtatni az összeállításon, ez azt jelentette, hogy a srácoknak mindig mással kellett együtt játszaniuk. Erre nem volt befolyásom, mert sajnálatos sérülések voltak ennek az okai. Kóger és Kovács is rendkívül keményen dolgozott mindig is, eddig azonban nem volt ennek eredménye. Ma is nagyon keményen dolgoztak, Kovács két gólt szerzett, Kóger egyet. Büszke vagyok a csapatomra, mert nagyon sok mindenen mentünk át a szezon eleje óta. Két nagyon jó edzésnapunk volt a héten, a csapat remekül dolgozott, inkább a mentális dolgok számítanak sokat ilyenkor. Ebben a ligában nem egyszerű játszani, minden meccs igen kemény, oda kell tenned magad. Az első tíz percben ma az volt az érzésem, mintha idegenben játszanánk, ez egy kemény liga, minden meccs az. Két kérdőjel volt, hogy Banham és Sarauer felépül-e a szezonkezdésre. Nem épültek fel. Aztán hat játékosunk kiesett, és ez a csapat mégis keményen küzdött midnen alkalommal. Az emberek az emberelőnyös játékunkról beszélnek. De a technikás játékosaink estek ki. Így leesett 22%-ról 10%-ra a hatékonyságunk. De nagyon-nagyon keményen dolgoztak a fiúk. A kudarcok kikezdik az önbizalmat. Túl sok minden történt velünk túl gyorsan. De kiállok a játékosaimért, mert nagyon keményen tették a dolgukat mindig is. Az első harmad utolsó percében kezdtünk el ma igazán szívvel játszani, és 40 perc jó jégkorongozás nem elég. Ha 60 percen át úgy játszunk, mint ma a második harmadban, akkor senki nem ver meg minket. Se a Salzburg, se a Linz, senki.”

A listavezető Red Bull Salzburg két harmad után még 3-1-es hátrányban volt Linzben, ám a vendégek a harmadik játékrészben megrázták magukat. Az RBS öt és fél perc alatt négyszer vette be Michael Ouzas kapuját, John Hughes duplázott, a győztes találatot Brian Fahey ütötte.
EBEL:

Fehérvár AV19-Villach (osztrák) 5-3 (1-2, 3-0, 1-1)
Gól: Kevin Wehrs (18.), Vincze Péter (26.), Kovács Csaba (35., 48.), Kóger Dániel (36.), illetve Adis Alagic (5.), Rick Schofield (9.), Dustin Johner (60., emberelőnyben)

EHC Liwest Black Wings Linz-Red Bull Salzburg 4-6 (1-0, 2-1, 1-5)
Gól: Andrew Kozek (19.), Dan DaSilva (25.), Sebastien Piche (39.), Brett McLean (41.), ill. Dominique Heinrich (35., emberelőnyben),  Konstantin Komarek (42.), Alexander Rauchenwald (43.), John Hughes (46., 54.), Brian Fahey (47.)

A házigazda DVTK Jegesmedvék jégkorongcsapata javított a nyitófordulós vereséget követően: a szombati második fordulóban 4-3-ra legyőzte a szlovén Acroni Jesenice együttesét.

A második számú európai kupasorozatban jelenleg még 14 csapat érdekelt, közülük nyolcan két négyes csoportban küzdenek most hétvégén. Mindkét kvartettből az elsők jutnak tovább, s csatlakoznak a második csoportkörben biztosan érdekelt hat együtteshez.

A miskolci kvartettből továbbjutó gárda november 22-24-én az olaszországi Asiagóban a helyi együttes, valamint a kazah Jertisz Pavlodar és a dán Herning Blue Fox ellen szerepelhet.

Jégkorong Kontinentális Kupa, 2. forduló:

DVTK Jegesmedvék-Acroni Jesenice (szlovén) 4-3 (1-1, 1-0, 2-2)
Mogo Riga (lett)-CH Jaca (spanyol) 6-3 (0-2, 4-1, 2-0)

A Ferencváros a sereghajtó Corona Brasov, míg a MAC Budapest az utolsó előtti HSC Csíkszereda csapatát múlta felül könnyedén a jégkorong MOL Liga szombati játéknapján.

MOL Liga:

Ferencváros-Corona Brasov (román) 6-1 (2-0, 3-0, 1-1)
Gól: Joona Manninen (13., 20., emberelőnyben), Niko Suoraniemi (31.), Jimmy Jensen (32.), Juhamatti Hietamaki (40., ee.), Kiss Gábor (60.), ill. Fodor Csanád (51., kettős emberelőnyben)

MAC Budapest-HSC Csíkszereda (román) 7-3 (2-0, 4-0, 1-3)
Gól: Németh Attila (17.), Drew Olson (20.), Szappanos Dávid (29., ee., 36., 36., ee.), Niko Saarenpaa (35.), Roczanov Dezső (53.), ill. Bíró Tamás Áron (46.), Raman Mahdzeyeu (48.), Shane Heffernan (53., ee.)

Forrás: erstebankliga.at/ fehervarav19.hu/MTI