Otthon nyert a Fehérvár

A Fehérvár AV19 kilencgólos mérkőzésen legyőzte a vendég Villach együttesét az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki játéknapján.

Kóger Dániel kétszer vette be a vendégek kapuját

A 10. percben Jonathan Harty kapásból vágta a bal felsőbe a játékszert, miután egy vendég játékos szinte lekészítette azt neki. A védő ezzel megszerezte 1. fehérvári találatát. (1-0) Tovább nyomott az Énekes Lajos és Clint Thornton által dirigált gárda, a karintiaiak leginkább kiugrások után veszélyeztettek, egy ilyen alkalommal Carruth-nak kellett nyújtózkodnia, majd Beach közelről próbálkozott, de az amerikai jól zárt. Akárcsak a Egy újabb villachi megugrás után Platzer szólóját követően mentett Carruth, akárcsak Verlic lövésénél, amikor a vas is segítette a kapust.

A harmad vége felé közeledve Flicket látta szabálytalannak a Siegel-Smetana bírópáros, de az első előnyt nem sikerült gólra váltaniuk a fehérváriaknak. Sőt, pillanatokkal a dudaszó előtt Kyle Beach egy buli után a ficakba vágta pakkot, így döntetlent mutatott az eredményjelző a szünetben (1-1).

A 25. percben Hári lódult meg, ütőjéről pedig éppen Kóger Dániel elé került a korong, aki azonnal a hosszú alsóba vágta azt (2-1). Aztán azonban a büntetőpadra kényszerült, ezt a fórt kihasználta a Villach. Manaviant találták el, aki így nem igazán tudott már védekezni, a helyén Miha Verlic remekül ért bele Hickmott lőtt passzába, a játékszer a felső sarokba vágódott (2-2).

A mérkőzés felénél Platzer vágta fel Hárit, ezúttal pedig a Fehérvár AV19 élt a kínálkozó lehetőséggel. Hári lekészítése után Antonin Manavian bombázott a kapuba (3-2). Beach válaszolhatott volna közelről, de Carruth menteni tudott. Ismét megfogyatkoztak a vendégek, ezúttal Schlacher bűnhődött. Kóger próbálkozását a nagyon kikorcsolyázó Kickert kitolta, a lecsorgót Sárpátki piszkálta volna be, de Shields jól szúrt közbe. A visszatérő Schlacher kiugrása után Carruth, Erdély megindulása után Kickert mutatott be szép védést. A 39. percben Kóger keresztbe tett korongját Luka Vidmar húzta a hosszúba, Kickert elvesztette egyensúlyát, fekve pedig már tehetetlen volt (4-2).

Az 50. percben egy kapu előtti kavarodást Ben Walter használt ki, átpofozta Carruth mamutjai között a pakkot (4-3). Szinte azonnal visszaállíthatta volna a korábbi differenciát LoVecchio, de ziccerben mellé pattintotta a korongot.

Az 53. percben Hári és Kóger lemásolták a második hazai találatot, utóbbi így duplázott, előbbi negyedik gólpasszát jegyezhette (5-3). Sokáig nem örülhetett a magyar együttes, Beach lövése kijött Carruth-ról, Andrew Sarauer pedig áttuszkolta azt a hálóőrön (5-4).

EBEL:

Fehérvár AV19-VSV (osztrák) 5-4 (1-1, 3-1, 1-2)
Gól: Harty (10.), Kóger (25., 53.), Manavian (31., emberelőnyben), Vidmar (39.), ill. K. Beach (20.), M. Verlic (28., emberelőnyben), B. Walter (50.), A. Sarauer (56.)

Simán nyert Bécsben a DVTK

A DVTK Jegesmedvék címvédő csapata kétszer is hátrányban volt, ám végül négygólos győzelmet aratott az újonc EV Vienna Capitals vendégeként Bécsben a jégkorong Erste Liga alapszakaszában.

A másik pénteki mérkőzésen a legutóbb ezüstérmes MAC Budapest 4-3-ra kikapott a Ferencváros vendégeként.

Erste Liga:

EV Vienna Capitals (osztrák)-DVTK Jegesmedvék 2-6 (1-0, 1-3, 0-3)
Gól: Marc Janisch (3., emberelőnyben), Alexander Maxa (35.), ill. Vas János (25., 52., emberelőnyben), Anssi Rantanen (38., emberelőnyben, 58., emberhátrányban), Pavuk Attila (40., 57.),

Ferencváros-MAC Budapest 4-3 (1-2, 2-1, 1-0)
Gól: Szappanos Dávid (20., emberelőnyben), Jereme Tendler (32., 50.), Vladimir Dubek (34.), ill. Somogyi Balázs (3., 29., emberelőnyben), Christopher Bodó (8., emberelőnyben)

1. DVTK Jegesmedvék 17 14 1 1 1 73-30 45 pont
2. MAC Budapest 19 13 – – 6 80-48 39
3. Ferencvárosi Torna Club 19 10 2 – 7 72-59 34
4. SC Csíkszereda 19 10 1 1 7 66-57 33
5. UTE 18 9 2 – 7 50-45 31
6. Dunaújvárosi Acélbikák 17 9 – – 8 50-46 27
7. ASC Corona Brasov 19 6 1 4 8 51-54 24
8. Fehérvári Titánok 19 4 1 2 12 48-78 16