Otthon sem bírt a PSG-vel a Veszprém

A Telekom Veszprém öt góllal kikapott a vendég Paris Saint-Germaintől a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati játéknapján.

A veszprémi Kent Robin Tönnesen (j), valamint a francia csapatban játszó Nikola Karabatic (j2) és Henrik Mollgaard Jensen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcadik fordulójában játszott Telekom Veszprém – Paris Saint-Germain mérkőzésen. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

Múlt vasárnap a francia fővárosban a PSG 33-28-ra legyőzte a magyar bajnokot. Az elmúlt idényben bronzérmes veszprémiek a szombati találkozó elején öt góllal elhúztak a legutóbb második francia gárdától (7-2), ám a félidő utolsó öt percére a párizsiak egyenlítettek (10-10), sőt, ujjtörése után visszatérő Nagy László kiállítása nyomán először a mérkőzésen a vezetést is átvették (11-12).

A szünetre végül döntetlennel vonulhattak a felek, a fordulást követően pedig a PSG lépett el 2-3 góllal, s kemény védekezéssel, gyors lerohanásokkal tartotta előnyét, míg a veszprémiek sokszor hibáztak felállt fal ellen. Tíz perccel a végső dudaszó előtt először került emberelőnybe a Veszprém, s bár a létszámfölényt kihasználva egy találatra megközelítette ellenfelét (21-22), a 41 esztendős Thierry Omeyer kulcspillanatokban bemutatott védéseinek és a tíz góllal zárt Uwe Gensheimer találatainak is köszönhetően újra ellépett a PSG, s már nem engedte ki kezéből a győzelmet.

Ezzel a hat kör után még százszázalékos Veszprém egymást követő második mérkőzését is elvesztette francia riválisával szemben, így valószínűleg játszania kell a nyolc közé jutásért.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 8. forduló, B csoport:

Telekom Veszprém – Paris Saint-Germain (francia) 24-29 (12-12)
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Accambray, Blagotinsek 3, Gajic 1, Ilics 7 (4), Lékai 8, Manaszkov, Marguc 1, Nagy L. 1, Nilsson 1, Schuch, Sulic 1, Terzics, Tönnesen 1, Ugalde.
PSG: Omeyer, Coralles Rodal (kapusok), Damjanovic, Gensheimer 10 (6), Hansen, N. Karabatic 4, Kempf 6, Kounkoud, Möllgaard, Nahi, Nielsen 1, Remili 4, Sagosen 3, Stepancic 1.

PGE Vive Kielce (lengyel)-Aalborg Handbold (dán) 28-27 (15-14)