Pakson tört meg Böde Dániel gólcsendje

Doll_NikeA listavezető Ferencváros fölényes, 5-0-s győzelmet aratott a második helyezett Paks otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga szombati 18. fordulójában. Torghelle Sándor (MTK) duplázott a Vasas ellen.

Húsz percig tudott méltó ellenfele lenni a Paks a Ferencvárosnak, sőt, az első félidő első felében gyakorlatilag a hazaiak voltak veszélyesebbek, ziccerig is eljutottak, de nem tudtak előnyt szerezni. A 22. percben Radó passzolt a tizenhatos bal csücskénél álló Roland Lamah-hoz, aki 14 méterről, ballal kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).

A második fővárosi találatra a második félidő elejéig kellett várni.

Az 56. percben Lamah tört be a 16-oson belülre, Böde Stanislav Sestákhoz továbbított, ő pedig könnyedén a kapuba helyezett (0-2)

A 75. percben Böde Dániel 25 méterről megeresztett lövése után a labda kissé megpattant Gévayn, és védhetetlenül vágódott a bal felsőbe (0-3).

Paks_Bode

Böde Dániel szeptember 19. és nyolc bajnoki meccs, azaz 854 perc után talált be újra

A 87. percben Böde remekül tálalt Busai Attila elé, aki higgadtan a kapuba helyezett (0-4).

Három perccel később Busai vitte fel a labdát, Bödéhez passzolt, tőle a becserélt Varga Rolandhoz került a játékszer, aki beállította a végeredményt (0-5).

A paksiak tíz, veretlenül megvívott bajnoki után kaptak ki ismét, legutóbb még augusztusban szenvedtek vereséget, akkor is a Ferencvárostól.

– Az ötgólos különbség azért túlzó – mondta Thomas Doll -, nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Az ilyen találkozókra fejben kell nagyon felkészülni: ennyire nehéz talajú pályán ennél jobban nem nagyon lehet futballozni. Egészen más a hangulata egy kis stadionnak, mint egy nagyobb arénának. Ezért különösen boldog vagyok, ha ilyen szép győzelemmel megyünk haza. A Paks nem véletlenül van a második helyen, kiváló szezonja volt eddig, a szerényebb anyagi lehetőségeihez képest pazarul teljesített. Ezért is örülök, hogy sikerült tovább növelni az előnyünket velük szemben is. Semmi nincs még a kezünkben, de a bajnoki cím megnyeréséig rajtunk keresztül vezet az út.

OTP Bank Liga, 18. forduló:

Paksi FC-Ferencváros 0-5 (0-1)
Paks, 4113 néző, v: Szabó Zs.
Gól: Lamah (20.), Sesták (56.), Böde (75.), Busai (88.), Varga R. (90.)
Paks: Székely – Vági, Gévay, Kelemen, Báló – Bartha, Bertus, Kecskés (Hahn, 65.), Papp K., Koltai (Bajner, 65.) – Balázs Zs. (Kiss T., 78.)
Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Pintér Á. (Busai, 76.), Leandro – Sesták (Varga R., 82.), Gera, Lamah (Cukic, 69.), Nagy Á., Radó – Böde.

MTK Budapest-Vasas FC 2-1 (1-1)
Illovszky Stadion, 714 néző, v.: Kassai
Gól: Torghelle (6., 53.), illetve Pavlov (22.)
MTK: Hegedüs – Bese, Grgic, Poór, Vadnai – Varga Sz. (Hujber, 46.), Vass Á. (Baki, 70.), Thiam, Strestik (Deutsch, 86.) – Ramos, Torghelle.
Vasas: Hermány – Hangya, Romic, Pajovic, Vukasovic – Vida, Adamovic, Czvitkovics (Kenesei, 72.) – Könyves (Ubiparip, 66.), Pavlov, Ádám M. (Lázok, 60.)

Szombathelyi Haladás – Békéscsaba 1912 Előre 1-1 (0-0)
Szombathely, 2147 néző, v.: Németh Á.
Gól: Iszlai (73.), illetve Calvente Criado (65.)
Haladás: Király – Angyal (Schimmer, 74.), S. Wils (Jagodics, a szünetben), Jánvári, Bosnjak – Gosztonyi (Batarelo, 65.), Iszlai, Németh M., T. Wils, Halmosi – Gaál.
Békéscsaba: Mursits – Piermayr, Vaskó, Fehér Zs., Damjanovic – Bagi, Spitzmüller, Birtalan (Punosevac, 83.), Guaru, Borbély – Calvente Criado.

Puskás Akadémia-Budapest Honvéd 0-3 (0-2)
Pancho Aréna, 1000 néző, v.: Karakó
Gól: Prosser (27.), Youla (35.), Kamber (94.)
Puskás Akadémia: Pogacsics – Pauljevic (Herceg, 74.), Fodor F., Kelic, Nagy Zs. – Márkvárt (Hudák, 87.) – Pekár, Sallai – Bacelic-Grgic (Zsótér, 70.) – Tischler, Lencse.
Honvéd: Kemenes – Ikenne-King, Ignjatovic, Bobál D., Baráth – Nagy G. (Csábi, 77.), Kamber, Gazdag – Prosser (Vasiljevic, 71.), Youla (Vernes, 61.), Holender.

Forrás: Fradi.hu/MTI