Pálvölgyi Miklós: ez egy rosszul sikerült nap volt

Marosi AdamMarosi Ádám a tizedik, Kasza Róbert pedig a 27. helyen végzett a berlini öttusa-világbajnokság hagyományos versenyének pénteki döntőjében.

A két magyar az első két számban együtt haladt, ugyanannyi pontot érő időt úszott 200 méteren, a vívást pedig egyformán 16 győzelemmel és 19 vereséggel fejezte be, bár különböző forgatókönyv szerint jutott el ehhez az eredményhez. A lovaglás előtt a 36 tagú mezőny közepén álltak. Marosi hibátlanul és szintidőn belül ment végig a pályán, Kasza viszont egy gyengébb képességű lóval 40 pontot veszített a harmadik számban.

Marosi Ádám sikeres lovaglásával jelentősen előrelépett, nyolcadikként vághatott neki a lövészetekkel megszakított 4×800 méteres futásnak. Ebben az első három lövősorozata jól sikerült, felzárkózott a negyedik helyre. Közel állt az első háromnak járó olimpiai kvóta megszerzéshez, de utolsó lövészetében többet hibázott, ráadásul négy zöld lámpánál nagy igyekezetében kifutott a lőállásból, majd mikor néhány méter megtétele után visszanézett, látta, vissza kell mennie, hogy az utolsó zöld lámpája is meglegyen. A hibák miatt többen megelőzték, így végül tizedikként futott a célba.

„Négy piros lámpával kezdtem az utolsó lövészetet, aztán jött négy zöld. A következő lövésnél úgy éreztem, hogy jó volt, elindultam, de pár lépés után visszanéztem, és láttam, hogy még mindig csak négy zöld lámpa ég. Visszamentem, persze három rossz lövés jött, és csak a negyedik lett jó. Közben az ellenfelek sorra mentek el mellettem. Egy pillanatra átfutott az agyamon, hogy hagyom az egészet, de aztán mégis összeszedtem magam, és futottam ahogy bírtam, hogy többen már ne előzzenek meg” – elevenítette fel a történeteket. „Vívásban néhány asszót még meg kellett volna nyernem, de a jól sikerült lovaglással így is olyan helyzetbe kerültem, hogy elérhető közelségbe került a kvótaszerzés. Szomorú vagyok, hogy nem jött össze, mert jó állapotban voltam, jól felkészültem.”

„Természetesen nem lehetünk elégedettek, hiszen sokkal jobb szereplésben reménykedtünk. Érdekes volt a verseny, mert mindkét fiú jól kezdett a medencében. A vívásban mindketten hullámzó teljesítményt nyújtottak, de még mindig volt remény és esély. A lovaglás nagyon jól sikerült Ádámnak és sokat lépett előre. Kasza Robinak viszont nem volt szerencséje. Négy verőhibája volt, ami mint kiderült nem is volt rossz teljesítmény ezzel a lóval, ugyanis a következő körben kilenc verőhibát és négy megállást produkált. A kombinált számban Marosi Ádám közel került a dobogós helyezésekhez, ugyanis az első három lövészete fantasztikusan sikerült. A negyedikben azonban úgy futott ki a lőállásból, hogy az ötödik lámpa piros volt. Vissza kellett futnia, amivel rengeteg időt és pozíciót veszített. Végül a tizedik helyen futott a célba. Kasza Robi a végén már nagyon nehéz helyzetben volt, hiszen a 24. helyről vágott neki a kombinált számnak. Nem sikerült előre lépnie. Szóval, összességében ez nem volt egy jó nap. Becsületesen küzdöttek a srácok, de most ennyire futotta. Remélem a folytatásban azért sikeresebbek leszünk.” – értékelt Berlinben Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány.

Öttusa világbajnokság, hagyományos verseny, férfiak

Egyéni, világbajnok:

Pavlo Timoscsenko (Ukrajna) 1477 pont
2. Alekszandr Leszun (Oroszország) 1473
3. Andrij Fedecsko (Ukrajna) 1463
…10. Marosi Ádám 1430 (úszás: 2:01.16 perc/337 pont, vívás: 16 győzelem/19 vereség/196 pont, lovaglás: 300 pont, lövészet-futás: 11:43.13 perc/597 pont)
…27. Kasza Róbert 1368 (2:01.07/337, 16/19/196, 260, 12:05.59/575)