Papp Krisztina kilencedik 10 ezren

Jo Pavey

A 40 éves Jo Pavey

Papp Krisztina a kilencedik, Erdélyi Zsófia a 21. helyen végzett 10 000 méteren a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon kedden.

A két újpesti futó közül az idei félmaratoni világbajnokságon 11. Papp Krisztinának volt esélye a jobb szereplésre. Ennek megfelelően végig próbált az élmezőnnyel haladni, míg Erdélyi Zsófia a táv első fele után leszakadt.

Két körrel a vége előtt négyen elléptek a többiektől, Papp Krisztina az üldözőkkel maradt, s végül 32:32.6 perccel, idei legjobbját (32:59.39) megjavítva a kilencedik helyen ért célba.

A győzelmet a 40 éves Jo Pavey szerezte meg, aki mindössze 1.19 másodperccel előzte meg a 24 éves Clemence Calvint. A brit Pavey két évvel ezelőtt ezen a távon karrierje 4. olimpiáján 30:53.20 perces idővel a 7. helyen ért célba Londonban. Jo Pavey 11 hónapja adott életet második gyermekének, Emilynek.

Női 10 000 m, Európa-bajnok:

Jo Pavey (brit) 32:22.39 p
2. Clemence Calvin (francia) 32.23.58
3. Laila Traby (francia) 32.26.04
…9. Papp Krisztina 32:32.6
…21. Erdélyi Zsófia 33.41.8

Diszkoszvetésben Kővágó Zoltán és Szikszai Róbert sem jutott tovább a selejtezőből a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon kedden.

A junior Európa-bajnok a második csoportban érvényes kísérlet nélkül fejezte be szereplését.

Kővágónak az első csoportban elért 61,14 méteres eredményénél a második csoportban nyolcan is többre voltak képesek, így a 2004-es olimpián ezüstérmes, két éve Eb-bronzérmes dobó lemaradt a 12-es döntőről. Összesítésben a 14. helyen végzett.

A papírformának megfelelően a címvédő német David Storl nyerte a férfi súlylökést a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon kedden.

Storl már az elsőre elért 21,41 méteres dobásával megszerezte az aranyérmet.